gróf Königsegg Lajos: Egy afrikai magyar gyarmat története. Regény a serdülő ifjúság számára. Bp., 1926, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. 232 p + 8 t. Mühlbeck Károly nyolc egészoldalas illusztrációjával. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.