Dr. Thirring, Gustavus: Guide-book of Budapest. Fordította: Forcher I. Bp.,1922, Turistaság és Alpinizmus, (Kellner Ernő-ny.), 63 p. Első kiadás, angol nyelven. Utcajegyzékkel. Kihajtható térkép merlléklettel, terv. Kogutowicz Manó, M. Földr. Int., 1:20000, 39x59 cm. Egészvászon-kötés, az eredeti papírborító nélkül.
Vas vármegye és Szombathely megyei város általános ismertetője és címtára az 1931-32. évre. Főszerkesztő: F. Szabó Béla. Szerk.: Gyulay Sándor, Rexa Dexő, Szathmáry István. Bp., (1931), Vármegyei Tisztviselők Orsz. Egyesülete, 4+656 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott, foltos, kissé sérült borítóval.
Sz. Weress Jolán: Ausztrália közelről. Heinrich Viktor levelei alapján. Bp., 1936, Centrum Rt. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, belül a gerincnél részben levált, címlap szakadt, ajándékozási sorokkal, kopottas állapotban.
Váli Béla: Az aradi színészet története. 1774-1889. Bp., 1889., Franklin, VIII+2+173 p.+8 t. Átkötött modern dúsan aranyozott egészvászon-kötés, az eredeti borítót bekötötték, pár lap szélén egészen kis folttal.
Püspöki Nagy Péter: Püspöki mezőváros története. Helytörténetei monográfia. A szerző ajándékozási soraival, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány. Pozsony, 1969, Dom osvety Bratislava-vidiek (Művelődési Ház). 216+8 p + 32 t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült papír védőborítóban, 3 db térképmelléklettel. Megjelent 1000 példányban.