Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 294

[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi, 45+II+2 p. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Átkötött félbőr-kötés, az elülső kötéstáblán címerrel, kissé kopott borítóval.
17933.

[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi, 45+II+2 p. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Átkötött félbőr-kötés, az elülső kötéstáblán címerrel, kissé kopott borítóval.

Rufpreis:
1 800 HUF
Juhász Ferenc: A hazatérő halott. A szerző által DEDIKÁLT példány. Békéscsaba, 1988, Új Auróra Kiskönyvtár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17934.

Rufpreis:
1 600 HUF
Faludy György: Börtönversek 1949-52 (Az ávó pincéjében és Recsken), hn., 1983, Recski Szövetség-Európa. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozott (501./1000), a szerző által aláírt példány.
17935.

Rufpreis:
1 400 HUF
19
Dr. Gelei József: A nemzetnevelés alapjai, Kolozsvár, 1942, Szentgericei Jakab Jenő Kiadása, Kiadói papírkötés foltos borítóval, sérült gerinccel.
17936.

Rufpreis:
2 400 HUF
Márai Sándor: Medvetánc. Első kiadás! Bp.,1946, Révai. Kiadói félvászon kötés, kiadói sérült papírborítóban.
17937.

Rufpreis:
1 400 HUF
Szomory Dezső: Gyuri. A szerző által ALÁÍRT példány. Bp., én., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
17938.

Rufpreis:
1 400 HUF
20
Dömötör Sándor: Kedvet virágoztató magyar népmesék, A magyar népmese kis tükre, Bp., 1944, M. Kir. Orsz. Iskolánkívüli Népművelési Intézet, Kiadói papírkötés nylon, sérült védőborítóval.
17939.

Rufpreis:
1 400 HUF
Mircea Eliade: A samanizmus. Az eksztázis ősi technikái. Bp., 2005, Osiris. Kiadói papírkötésben.
17940.

Rufpreis:
5 000 HUF
Gábor Ignác: A magyar ősi ritmus, Bp., 1908, Lapel R., Papírkötés, a hátsó borító hiányzik, a gerince részben hiányos, kissé foltos borítóval.
17941.

Rufpreis:
2 400 HUF
Mikszáth Kálmán: Club és folyosó. Bp., 1893. Révai. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben
17942.

Rufpreis:
2 000 HUF
14
John Erskine: A boldogtalan Villon boldog napjai. Fordította: Erdődy Elek. Bp., é.n., Hungária. Kiadói bőr kötésben, papír tokban. Kissé kopott borítóval és szakadozott papír tokkal.
17943.

Rufpreis:
2 000 HUF
Verne Gyula: A lángban álló szigettenger. Ford. Huszár Imre. Második, egyedül jogositott kiadás. 47 (egészoldalas) képpel. (Verne Gyula Összes Munkái) Bp., 1898, Franklin-Társulat. Kiadói, illusztrált, aranyozott, zöld egészvászon kötésben.A kötésen a festék több helyen megkopott, a gerinc sérült.
17944.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF