Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 294

Honoré de Balzac: Elveszett illúziók. Ford.: Benedek Marcell. Helikon Klasszikusok. Bp., 1973, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben. Számozott (1126./2700) példány.
17921.

Rufpreis:
2 000 HUF
Ady Endre: Márkó király. Ballada. Írta Ady Endre a zilahi református kollégium VI-ik osztályos növendéke 1894. Bp., 1923, Amicus. Számozott példány (137/500). Kiadói papírkötés, borító sérült és hiányos címkével, kissé kopott gerinccel, felvágatlan példány!
17922.

Rufpreis:
5 000 HUF
Roger Martin du Gard: A Thibault család I-II. köt. Ford.: Benedek Marcell. Helikon Klasszikusok. Bp., 1969, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben. Számozott (22./1400) példány,
17923.

Rufpreis:
2 000 HUF
Alekszej Tolsztoj: Golgota. Ford.: Lányi Sarolta. Helikon Klasszikusok. Bp.,1968, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kiadói műanyag védőborítóban. Számozott (315./2600) példány.
17924.

Rufpreis:
2 000 HUF
Weöres Sándor: Medúza. Versek. Bp.,(1943) ,Kir. M. Egyetemi Nyomda, 126 p. Első kiadás. Kiadói kissé szakadt, kissé foltos papírkötésben.
17925.

Rufpreis:
3 000 HUF
Tandori Dezső: A vízre írt név. Dekalkomániák, indigó- és írógéprajzok, tandoritípiák, ideogrammák, madarak és falevelek, városrajzok, lovak és regényszereplők, sírkövek. Name writ on water. A Liget Galéria 1995 május 19-e és július 14-e között rendezett Tandori-kiállítás sorozatának kísérő kötete, magyar és angol nyelven. Tandori Dezső írásaival és képeivel, Várnagy Tibor és Tandori Dezső beszélgetésével és Babarczy Eszter tanulmányával. Bp., 1996., Liget Galéria-HTSART. Kiadói papírkötés.
17926.

Rufpreis:
3 000 HUF
Herczeg Ferenc: Breviárium. A szerző által aláírt példány. Bp.,1932,Singer és Wolfner, 206+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
17927.

Rufpreis:
4 000 HUF
Vörösmarty összes munkái. I-VIII. köt. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. Az I. kötetben a költő arcképével. Bp., 1884-1885, Méhner Vilmos. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés, 3 kijáró lappal. Csak 7 kötet, a III. kötet hiányzik!
17928.

Rufpreis:
5 000 HUF
Kós Károly: Kalotaszeg. Kolozsvár,[1937], Erdélyi Szépmíves Céh, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Átkötött félbőr-kötés, festett felső lapélekkel.
17929.

Rufpreis:
2 000 HUF
15
Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+60 t. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félbőr-kötés, festett felső lapélekkel.
17930.

Rufpreis:
2 000 HUF
17931.

Rufpreis:
2 400 HUF
Gömöri Jenő Tamás: A szörnyű év. II. A József-utcai versek. (Bujkálásom versei 1944-ből.) Dedikált. Bp., 1948, (Szerzői-ny.) Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé hiányos gerinccel.
17932.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF