Kölcsey Ferencz válogatott munkái. I. Versek. II. Az elbeszélések közül. III. Vegyes beszédek. IV. Országgyűlési beszédek. V. Philosophia és historia. Kis Nemzeti Muzeum 19. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv, 287 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés.