May Károly: Idegen ösvényeken. Ford.: Mikes Lajos. May Károly Uti Kalandjai Bp.,(1911), Athenaeum, 244+1 p.+4 t. Kiadói javított gerincű, kopott egészvászon-kötés, 2 hiányzó képtáblával.