Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 170

16587.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Ady Endre: Vér és arany. Baja Benedek illusztrációival. Kolozsvár, é. n., Gloria. Papírkötésben, jó állapotban.
16588.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Réh Elemér: A régi Buda és Pest építőmesterei Mária Terézia korában. Bp., 1932, Biró Nyomda R.t. Egészvászon kötésben.
16589.

Rufpreis:
8 000 HUF
Allegorien und Embleme. Szerk.: Gerlach, Martin. 1. köt.: Abtheilung I. Allegorien.. Wien, 1882, Gerlach&Schenk. Egészvászon mappában zsinórfűzéssel. egyik másik lap kissé sérült. Volt könyvtári példány. 32x39 cm
16590.

Rufpreis:
8 000 HUF
Kállai Ernő: Új magyar piktúra. 1900-1925. 83 képpel.(Bp.), 1925. Amicus (Globus ny.) 151 + [1] p. + 40 t. Első kiadás. Kállai Ernő (1890-1954) művészeti író, kritikus avantgárd művészeti irányzatok elemzésével foglalkozó írása. Kiadói egészvászon kötésben.
16591.

Rufpreis:
5 000 HUF
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete IV. köt.: A dunántúli magyar nép művészete. (Veszprém, Zala, Somogy, Tolna.) Bp., 1912, Franklin, 4+370 p.+120 t. Nagyon gazdag egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen benyomódással.
16592.

Rufpreis:
6 000 HUF
10
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete II. kötet. A székelyföldi, a csángó és a torockói magyar nép művészete. Bp.,1986, Helikon. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben. Volt könyvári példány.
16593.

Rufpreis:
4 000 HUF
16594.

Rufpreis:
4 000 HUF
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete V. kötet.Hont, Nógrád, Heves, Gömör, Borsod magyar népe. Bp.,1987, Helikon. Reprint kiadás. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben. Volt könyvári példány.
16595.

Rufpreis:
4 000 HUF
Az itáliai reneszánsz. Építészet, szobrász, festészet, rajz. Szerk.: Rolf Toman. Ford.: Borbás Mária, B. Szűcs Margit, Kertész Balázs. Bp., 1927, Vincze. Harmadik kiadás. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16596.

Rufpreis:
8 000 HUF
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp., 2007, Magyar Nemzeti Galéria. 400p. + 55p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16597.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,27
22,06
16598.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,27
22,06

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF