Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 299

Mikszáth Kálmán: A tekintetes vármegye. Igaz történetek. Mannheimer Ágost rajzaival. Bp., 1885, Révai, 8+180 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű álbordás félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
17896.

Rufpreis:
5 000 HUF
Verne Gyula: Tizenötéves kapitány. Ford.: Zempléni Gyula. I-II. köt. [Egyben.] Verne Összegyűjtött Munkái IX. Bp.,én.,Eisler G. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, jó állapotban.
17897.

Rufpreis:
5 000 HUF
17
Wodehouse, Pelham Grenville: Kedélyes kastély. Ford.: Gábor Magda. Bp.,[1948],Corvina,(Kispest, Faragó Imre-ny.), 202 p. Első magyar kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadás.
17898.

Rufpreis:
5 000 HUF
Lisznyai Kálmán: Palóc dalok. Pest, 1852, Müller Gyula, VI+254 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben,(korabeli kopott félvászon védőborítóban), jó állapotban.
17899.

Rufpreis:
5 000 HUF
Erdélyi köszöntő. Bp.,1938, Révai. Kiadói halina kötés díszes, festett, színezett, erdélyi templomot, fenyőket ábrázoló címfedélképpel, két színű címfelirattal, mintázott, feliratozott könyvgerinccel, kissé foltos borítóval, egy kissé foltos lappal. 2616. számú számozott példány. A címlap előtti köszöntőben a szerzők aláírásának nyomatával. Nyírő József, Makkai Sándor, Tamási Áron, Dsida Jenő, Bánffy Miklós, Kós Károly, Wass Albert írásaival. Kós Károly 9 fekete-fehér, egész oldalas szövegközti linómetszetével illusztrált.
17900.

Rufpreis:
5 000 HUF
P. Gulácsy Irén: A kállói kapitány. I-II. köt. Bp., 1934,Singer és Wolfner, (Hungária-ny.), 291+1;2+326+2 p. Első kiadás. Kiadói piros egészbőr-kötésben, kopott, kissé sérült, javított gerinccel, kissé szakadt címlappal.   A szerző, P. Gulácsy Irén (1894-1945) által aláírt, dátumozott példány.
17901.

Rufpreis:
2 000 HUF
Fekete István: Zsellérek. Bp., (cca 1940), Kir. M. Egyetemi Nyomda. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17902.

Rufpreis:
6 000 HUF
10
Fekete István: Csí. Történet állatokról és emberekről. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,(1940),Singer és Wolfner, 244 p. Első kiadás. Kiadói kissé kopott, kissé foltos egészvászon-kötésben.
17903.

Rufpreis:
5 000 HUF
Fekete István: Öreg utakon. Bp., 1941, Singer és Wolfner, 341+3 p. Első kiadás! Átkötött kopott félvászon-kötés, belül jó állapotban.
17904.

Rufpreis:
4 000 HUF
Fekete István: Egy szem kukorica. Bp., 1944, Singer és Wolfner, 216 p. Első kiadás. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, sérült gerinccel.
17905.

Rufpreis:
2 000 HUF
11
Verne Gyula: Dél csillaga. A gyémántok hazája. Ford.: György Aladár. Fekete-fehér illusztrációkkal. Bp.,é.n.,Franklin. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
17906.

Rufpreis:
2 000 HUF
Verne Gyula: Fekete Indiák. Ford.: Varga Ottó. Bp.,1901, Franklin. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, laza kötéssel.
17907.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF