Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 129

Moravcsik Gyula: Az árpád-kori magyar történet bizánci forrásai. Fontes Byzantini Historiae Hungaricae Aevo Ducum et Regum ex Stripe Árpád Descendentium. Összegyűjtötte, fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Moravcsik Gyula. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15686.

Rufpreis:
4 000 HUF
14
B. Szabó László: Széchenyi, Petőfi és az Ellenzéki Kör 1848-ban. Kiadja a Szent István Akadémia.  Bp. 1930. Stephaneum. 26 p. Kiadói papírborítóban.
15687.

Rufpreis:
5 000 HUF
Horn Gyula: Azok a kilencvenes évek... Bp., 1999, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.  A szerző, Horn Gyula (1932-2013) által dedikált.
15688.

Rufpreis:
2 000 HUF
30
Sebestyén Gyula: Gesta Hungarorum. A magyar hősmondák öt könyve. I-II. kötet. I. köt.: Őshiedelmek öt regében. II. köt. Ménrót tíz regében. Kiadta a Folklore Fellows Néphagyományt Kutató Nemzetközi Tudományos Szövetség Magyar Osztálya. Bp.,1925, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 121; 222 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, ajándékozási sorokkal.
15689.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
(ifj.) Andrássy Gyula (1860-1929): A magyar állam fönmaradásának és alkotmányos szabadságának okai. II. köt. Bp., 1905., Franklin-Társulat, 4+270 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
15690.

Rufpreis:
1 800 HUF
Berlász Jenő: A magyar jobbágykérdés és a bécsi udvar az 1790-es években; Budapest, 1942 Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. nyomása; Kissé sérült papírkötésben.
15691.

Rufpreis:
1 800 HUF
Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Bp., 1986, Akadémia. Az 1940-es Magyar Szemle Társaság kiadás reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval.
15692.

Rufpreis:
1 400 HUF
Thallóczy Lajos: III. Béla és a magyar birodalom. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és fiai). Kiadói papír kötésben, 80p
15693.

Rufpreis:
1 200 HUF
Asztalos Gyula: A magyar életfa őshajtásai. I. köt. Első rügyek a magyar nemzet életfáján. Bp.,[1932] ,Szerzői kiadás,(Cegléd, Sárik Gyula-ny.), 192 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
15694.

Rufpreis:
1 000 HUF
Elias Wideman:Icones illustrium heroum Hungariae - Hírneves magyarok arcképcsarnoka. Bp., 2004.  Helikon Kiadó Kiadói aranyozott nyl kötésben Kis benyomódással
15695.

Rufpreis:
1 000 HUF
A lengyelországi események dokumentumai I-III. rész. /1956-1959./ Nemzetközi Dokumentáció. 28-29., 31-32., 33-34. füzet. MSZMP KB Politikai Főiskolája. A Nemzetközi Munkásmozgalom és a Nemzetközi Politika Mai Kérdései tanszék. Bp., 1972., MTI-Politikai Főiskola. Kiadói papírkötések, intézményi bélyegzővel.
15696.

Rufpreis:
1 400 HUF
15697.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF