Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 129

15674.

Rufpreis:
48 000 HUF
129,73
141,18
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Második,bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.
15675.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
A múlt születése sorozat 1-20. köt. Teljes sorozat:   1. David Oates-Joan Oates: A civilizáció hajnala 2. Philip Rawson: Az indiai civilizáció 3. P. R. S. Moorey: Bibliai tájak 4. Alan Johnston: Az archaikus Görögország 5. Nicholas Postgate: Az első birodalmak 6. Philip Dixon: Britek, frankok, vikingek 7. Michael Vickers: A római világ 8. Roger Ling: A klasszikus görög világ 9. D. W. Harding: Az őskori Európa 10. A. Rosalie David: Az egyiptomi birodalmak 11. John Reich: Az ősi Itália 12. Michael Rogers: A hódító iszlám 13. Edward Kidder: Az ősi Japán 14. Peter Garlake: Afrikai királyságok 15. John Waechter: Az ember őstörténete 16. Georgina Hermann: Perzsa reneszánsz 17. Peter Warren: Az égei civilizációk 18. Patrick FitzGerald: Az ősi Kína 19. Warwick M. Bray-Earl H. Swanson-Ian S. Farrington: Az Újvilág 20. Clive Foss-Paul Magdalino: Róma és Bizánc  Bp.,1983-1990, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15676.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
15
Károlyi Árpád: Németújvári gróf Batthyány Lajos első magyar miniszterelnök főbenjáró pöre. I-II. köt. Írta, az iratokat összegyűjt. és szerk. - -. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp., 1932, Magyar Történelmi Társulat, XI+3+658; 8+691 p. Kiadói papírkötésben, az II. kötet elülső borítója leszakadt és a gerinc sérült, valamint könyvtest szétvált.
15677.

Rufpreis:
5 000 HUF
15678.

Rufpreis:
6 000 HUF
Budai Ferentz: Magyar ország polgári históriájára való lexikon, a XVI. század végéig. Készítette néhai tiszteletes tudós Budai Ferentz úr. Kiadta Budai Ésaiás. II-III. darab (kötet). Első kiadás. Nagy-Váradonn, 1805, Máramarossi Gottlieb Antal, 2 (kézzel írt, pótolt lapok) szt. lev.+3-754; 1+6 (kézzel írt, pótolt lapok)+1 sztl. lev. +763 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a II. kötet elülső kötéstáblája részben elvált, a II. kötet címlapja és az első lapja (1/2. oldal), hiányzik, a hiányzó lapot, két kézzel írt oldallal (2 sztl. lev.) pótolták, III. kötet első 3 lapja hiányzik, ezeket kézzel írt oldalakkal pótolták (6 sztl. lev.) Az első darab (kötet hiányzik.
15679.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
15680.

Rufpreis:
5 000 HUF
Az igaz pálya-futó meg-talállya a maga pályájának szép jutalmát megtalált keresztyén érdemes aszszony két halotti beszédekben előadva mellyek néhai b.e. méltóságos gróf Bethlen Mária... utolsó tisztesség tételére.. Marosvásáhely, 1817. Fiedler Gottfried. 111p. Modern, igényesen illeszkedő papírkötésben Ritka!
15681.

Az igaz pálya-futó meg-talállya a ' maga pályájának szép jutalmát megtalált keresztyén érdemes aszszony két halotti beszédekben előadva mellyek néhai b.e. méltóságos gróf Bethlen Mária... utolsó tisztesség tételére.. Marosvásáhely, 1817. Fiedler Gottfried. 111p. Modern, igényesen illeszkedő papírkötésben Ritka!

Rufpreis:
6 000 HUF
1925 Magyarság évkönyve. Bp., 1924, Magyarság, 1 (II. Ottó király fotója !) t + 362+6 p. A naptárnál az elszakított területek városainak 1-1 illusztrációjával (Brassó, Temesvár, Pozsony, Kassa), az elszakított területekről szóló írásokkal (Az elszakított Délvídék (69-118 o.), Az elszakított Erdély (119-168 o.), Az elszakított Félvidék (169-268 o.), Az elszakított Nyugatmagyarország (269-284 o.), benne térképpel, statisztikával...stb. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15682.

Rufpreis:
5 000 HUF
cca 1916 Tolnai Világlapja koronázási emléke - A királyi pár. Bp., én., Tolnai-ny., 16 p. Fekete-fehér képanyaggal. Papírkötés, jó állapotban.
15683.

Rufpreis:
2 000 HUF
10
Szentmiklósy Lajos: Magyar őstörténet. Bp., 1942, Márkus-ny., 112 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
15684.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Forrai Sándor - Andrássy Kurta János: A magyar rovásírás új megfejtései.  Garfield, N. J. USA. 1976. Szatmári. 125 l. Kiadói egészvászon-kötésben.
15685.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF