Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 196

Bevilaqua Borsody Béla-Mazsáry Béla: Pest-Budai kávéházak- Kávé és kávémesterség (1535-1935) I-II. kötet. Bp., 1935, Athenaeum Kiadó. Egész- és félvászon-kötésekben.
15000.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Kontinensről kontinensre 1-7. kötet:  Nemerkényi Antal: Európa., Juhász Árpád: Észak-Amerika., Lerner János: Dél-Amerika., Vojnits András: Afrika., Miczek György: Ázsia., Vojnits András: Ausztrália, Oceánia., Galácz András: Óceánok, Sarkvidékek. Bp., 2000-2003,Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a CD-mellékletekkel, jó állapotban.
15001.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
A világ természeti csodái és kultúrkincsei. 1-8. köt. Az UNESCO világöröksége. 1. köt.: Délkelet-Európa, 2. köt.: Észak- és Közép-Európa, 3. köt.: Dél-Európa, 4. köt.: Nyugat-Európa, 5. köt.: Északi-Amerika és Mexikó, 6. köt.: Közép- és Dél-Amerika, 7. köt.: Oroszország és Kelet-Ázsia, 8. köt.: Ausztrália és Délkelet-Ázsia. Pécs, 1997-1999., Alexandra. Kiadó kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15002.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra nebst den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkarpathen. Mit elf Karten. Berlin, 1914, Albert Goldschmidt. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
15003.

Rufpreis:
8 000 HUF
1911 Leány-napló az 1911/1912. iskolai évre. Benne: Hogyan nézzük meg Budapestet 3 nap alatt? (fekete-fehér szövegközti Budapest fotókkal, 83-119 p.) Bp., 1911., Szénássy Béla, Cs. és Kir. Udvari Papírnemű és Árpád Rajzeszközgyára, 158 p.+1 (színes Budapest térképpel, 25x16 cm) t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, két laza lappal, néhány ceruzás bejegyzéssel.
15004.

1911 Leány-napló az 1911/1912. iskolai évre. Benne: Hogyan nézzük meg Budapestet 3 nap alatt? (fekete-fehér szövegközti Budapest fotókkal, 83-119 p.) Bp., 1911., Szénássy Béla, Cs. és Kir. Udvari Papírnemű és "Árpád" Rajzeszközgyára, 158 p.+1 (színes Budapest térképpel, 25x16 cm) t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, két laza lappal, néhány ceruzás bejegyzéssel.

Rufpreis:
6 000 HUF
Lloyd Reisebücher: Ungarn. Mit Bildern, Landkarten, und Stadtplänen. Szerk.: Németh Andor. Bp., 1930, Lloydbücher-Verlag, 4+672 p.+ 22 (fekete-fehér, és színes képtáblák) t.+ 8 (térképek) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Korabeli reklámokkal. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, egy hiányzó térképpel (Budapest, 333.), könyvtári címkével a gerincen.
15005.

Rufpreis:
2 400 HUF
P. Kiss István: Jeruzsálemi utazás. A bevezetést és a jegyzeteket írta: Pásztor Lajos. Róma, 1958, Anonymus. Kiadói papírkötésben.
15006.

Rufpreis:
3 000 HUF
Székesfehérvár repüléstörténete I-III. kötet. Szerk.: Kiss László. I. köt.: Farkas Gábor-Lajtai János: - -. A katonai légi bázisok kialakítása és azok szerepe 1916 és 1945 között. II. köt.: Kendrovics Miklós-Pálóczi Gyula-Magaslaki Ferenc-Pápai Gyula: - -. III. köt.: Kegye Győző-Pozsonyi Imre-Szepesi József: - -. A repülősportok Székesfehérváron. 1942-1984. Székesfehérvár, 1997-1999, Magyar Veterán Repülők Egyesületének Fejér megyei Szervezete. Kiadói papírkötésben,   Megjelent 1500 és 1000 példányokban.
15007.

Rufpreis:
4 000 HUF
15008.

Rufpreis:
2 000 HUF
Joseph Vallardi: Itinéraire dItalie ou Description des Voyages par les routes plus fréquentées aux principales villes dItalie. Milan, 1833, Pierre et Joseph Vallardi, 1 (Carte dell Italia) t.+LXXIX+428 p.+14 (térképek)+1 (Quardro Geomatrico Delle Distanze) t. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban./  In French language. Paperbinding, with worn cover, and damaged spine.
15009.

Rufpreis:
4 000 HUF
Dr. Bencsik János - Keszei László (szerk.): Tokaj és Hegyalja XI. B-A-Z. Megyei Honismereti Bizottság, a Kazinczy Múzeum (Sátoraljaújhely), a Tokaj Múzeum baráti körének, a Tokaji Városvédők És Szépítők Egyesületének kiadványa. Tokaj, 1994, Zempléni Múzeumok Baráti Köre. Kiadói papírkötésben, borítón kisebb szakadások, de egyébként jó állapotban.
15010.

Rufpreis:
3 000 HUF
15011.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF