Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 172

Radvánszky Béla: Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I-III. köt. Bp.,1986, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15663.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin, LXXX+233 p. + 39 (ebből 36 színes )+ 3 (kézirat-hasonmás) t. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált, kopott borítóval, sérült gerinccel.
15664.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
[Habsburg] Ottó az ifjú király élete. Szerk.: Csekonics Iván-Balassa Imre. Bp., 1931., Hornyánszky, 126+2 p.+48 t. (Fekete-fehér képtáblák.) Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
15665.

Rufpreis:
6 000 HUF
[Thierry, Amédée (1797-1873)] Thierry Amadé: Attila, Attila fiai és utódai történelme a Magyarok Európába telepedéséig I. rész.: Attila történelme. A 3-dik javitott és bővitett kiadás szerint ford.: Szabó Károly. Bp., 1865., Ráth Mór,(Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), XVI+214 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos, névbélyegzővel. Ritka!
15666.

Rufpreis:
5 000 HUF
Szabó István: A középkori magyar falu. Bp., 1969, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15667.

Rufpreis:
6 000 HUF
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 700 példányban.
15668.

Rufpreis:
5 000 HUF
Szabó István: Jobbágyok-parasztok. Értekezések a magyar parasztság történetéből. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta: Für Lajos. Bp., 1976, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15669.

Rufpreis:
3 000 HUF
15670.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Hóman Bálint: Szent István. Bp.,(1938), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel.
15671.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Szakály Ferenc: Mezőváros és reformáció. Tanulmányok a korai magyar polgárosodás kérdéséhez. Humanizmus és Reformáció 3. Bp., 1995., Balassi. Kiadói papírkötésben.
15672.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
15673.

Rufpreis:
3 000 HUF
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Harmadik kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel.
15674.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF