Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 196

16591.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
235,29
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1900, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 10+235+1+10 p.+24 t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói kaucsuk-kötés, fém plakettel, Gottermayer-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült, javított gerinccel, két kijáró képtáblával, az egyik szélein kis szakadásokkal, kis sérülésekkel, egy-két lapon folttal. Érdekes ajándékozási sorokkal. Munkácsy Mihály egyetlen rézkarcával!
16592.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
100 éves a Pécsi Porcelángyár. (Zsolnay.) Tanulmánykötet a gyár százéves fennállásának tiszteletére 1968. október 14-16-án, Pécsett rendezett tudományos ülésszak anyagából. Szerk.: Hárs Éva és Mándoki László. Pécs,1971., FIM Pécsi Porcelángyár-Janus Pannonius Múzeum, 190+4+4 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, javított papír védőborítóban. Megjelent 1250 példányban.
16593.

Rufpreis:
4 000 HUF
Pataky Dénesné: A Zsolnay kerámia. Múzeumi Füzetek. Bp., 1955, Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya, 32 p.+14 t. Fekete-fehér fotókkal és jelzésekkel illusztrált. Kiadói papírborítóban
16594.

Rufpreis:
2 000 HUF
Kozma Lajos szignetkönyve. Kner Imre előszavával. Gyoma, 1994, Kner Nyomda. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 400 példányban. Az 1925-ös reprint kiadása.
16595.

Rufpreis:
5 000 HUF
Kozma Lajossal kapcsolatos könyvtétel, 2 db:   Koós Judit: Kozma Lajos (1884-1948) könyvművészete és alkalmazott grafikái. Bp., 1961, Iparművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban;  Kiss Éva - Horváth Hilda: Kozma Lajos, az iparművész (1884-1948). Bp., 1994, Iparművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés, kiadói papír borítóval, jó állapotban.  +2008 Meghívó a jubileumi XV. Nemzetközi Könyvfesztiválra.
16596.

Rufpreis:
3 000 HUF
Kner Erzsébet Könyvkötések. Az Országos Széchényi Könyvtár, a Kner Nyomda és a Kner Nyomdaipari Múzeum kiállítása. Szerk.: Haiman György. Rényi Péter előszavával. Bp., 1987.,(Gyomaendrőd, Kner-ny.) Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
16597.

Rufpreis:
4 000 HUF
1942 Országos Magyar Kerámikai Kiállítás. 1942. Szerk.: Szablya János. A kiállítást szervezte és rendezte: Richter Aladár. A kiállítás háziipari anyagát összeáll.: Latabár Károly. Richter Aladár előszavával. Benne Gorka Géza (1895-1971), Sinkó András (1901-1976) és más neves művészek. Bp., 1942, Országos Magyar Iparművészeti Társulat,(Hollóssy János-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés, egy-két bejelöléssel, jó állapotban.
16598.

Rufpreis:
2 000 HUF
1954 Gádor István. Kerámikus művész gyűjteményes kiállítása. Domanovszky György bevezetőjével. Bp.,é.n.,Nemzeti Szalon,(Typopress-ny), 19 p. Megjelent 150 példányban. + 1953 Kovács Margit Kossuth-díjas keramikus művész gyüjteményes kiállítása. Bp.,é.n.,Nemzeti Szalon, (Egyetemi-ny.), 12 p.
16599.

Rufpreis:
2 000 HUF
16600.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Beke László-Varga Zsuzsa: Kozma Lajos. Architektúra. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány. Megjelent 1900 példányban.
16601.

Rufpreis:
5 000 HUF
1970 Lakóépülettervezési tájékoztató. 2. Összeáll.: Budapesti Műszaki Egyetem Lakóépülettervezési Tanszék. Bp., BME. Fekete-fehér illusztrációkkal. Papírkötésben.
16602.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF