Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 151

Fényes Elek: Magyarországnak, s a hozzá kapcsolt tartományoknak mostani állapotja statistikai és geographiai tekintetben. 1-2. köt. (Második kiadás.) ,5-6. köt. (Két kötetben.) Pest, 1841-1843-1839-1840, Trattner-Károlyi, 498+568; 261+1+VIII+420+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a második kötet gerince sérült, az első kötet könyvteste elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, foltos lapokkal.
15000.

Fényes Elek: Magyarországnak, 's a hozzá kapcsolt tartományoknak mostani állapotja statistikai és geographiai tekintetben. 1-2. köt. (Második kiadás.) ,5-6. köt. (Két kötetben.) Pest, 1841-1843-1839-1840, Trattner-Károlyi, 498+568; 261+1+VIII+420+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a második kötet gerince sérült, az első kötet könyvteste elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, foltos lapokkal.

Rufpreis:
8 000 HUF
Holuby József: A régi Zsolnai ág. hitv. evang. egyházközség történetének rövid vázlata. Ford.: Krizsán Zsigmond. Bp., 1910, Hornyánszky Viktor, 45 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Ritka!
15001.

Rufpreis:
2 000 HUF
Törs Kálmán: Margit-sziget. Pest, 1872, Athenaeum, 4+137+3 p. Oldalszámozáson belül 11 színezett, fametszetes látképpel illusztrálva, közte 9 egészoldalassal. Kiadói papírkötés,pótolt, amatőr módon javított gerinccel és hátsó borítóval, hiányzó térképpel, 132-137. oldal között hiányzó lapokkal.
15002.

Rufpreis:
6 000 HUF
Unger Hugó: Miskolc és környéke. Miskolc a bükkvidéki főváros rövid ismertetése. Miskolc, 1928, Magyar Jövő Rt., 80 p. Fekete-fehér fotókkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói illusztrált papírkötésben.
15003.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Erdődi Béla: A szentföldön. Bp.,1908., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., VIII+264 p.+1 t. (Kihajtható térkép.) Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. A borító illusztrációja Tull Ödön (1870-1911) munkája. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen kis kopásnyomokkal, de ezt leszámítva jó állapotban, ajándékozási sorokkal.
15004.

Rufpreis:
1 000 HUF
10
Frank Miklós-Kunszt János-Rausch Zoltán: Magyarország fürdőinek, ásványvizeinek, üdülőhelyeinek ismertetése. Magyarország fürdőtérképével. Bp., 1931, Országos Balneológiai Egyesület,(Pátria-ny.), 100 p.+1 t.(Kihajtható térképpel.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
15005.

Frank Miklós-Kunszt János-Rausch Zoltán: Magyarország fürdőinek, ásványvizeinek, üdülőhelyeinek ismertetése. Magyarország fürdőtérképével. Bp., 1931, Országos Balneológiai Egyesület,("Pátria"-ny.), 100 p.+1 t.(Kihajtható térképpel.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
Dr. Vámossy Zoltán-Dr. Lenkei V. Dani-Dr. Schulhof Vilmos: A magyar szent korona országainak balneológiai egyesületébe tartozó fürdők és források képes ismertetése.  Magyarország fürdőtérképével és a közvetlen vonatösszeköttetések menetrendjével kiadja: - -. Bp.,(1914),Országos Balneológiai Egyesület,(Pátria-ny.),VIII+186+6+IV p.+ 1 t. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel.
15006.

Dr. Vámossy Zoltán-Dr. Lenkei V. Dani-Dr. Schulhof Vilmos: A magyar szent korona országainak balneológiai egyesületébe tartozó fürdők és források képes ismertetése. Magyarország fürdőtérképével és a közvetlen vonatösszeköttetések menetrendjével kiadja: - -. Bp.,(1914),Országos Balneológiai Egyesület,("Pátria"-ny.),VIII+186+6+IV p.+ 1 t. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
22
Ossendowski 3 műve: -Ossendowski: A Nap rabszolgái,II.kötet,é.n.Bp Franklin-társulat, egészvászon kötés, enyhén foltos lapokkal,kötésen felirat kopott  - Ossendowski:A sivatag népe,é.n.Bp Franklin-társulat,egészvászon kötés,enyhén foltos lapokkal gerincen kopott felirattal -Ossendowski:Ázsiai titkok, ázsiai emberek,é.n.Bp Franklin-társulat,egészvászon kötés,enyhén foltos lapokkal, gerincen kopott felirattal
15007.

Rufpreis:
8 000 HUF
29
Sáros László: CanyoNewyork. Bp., 2006,Officina 96-Sáros és Társa Építésziroda. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15008.

Sáros László: CanyoNewyork. Bp., 2006,Officina '96-Sáros és Társa Építésziroda. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

Rufpreis:
3 000 HUF
Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Előszót írta Gerevich Tibor. Magyarország művészeti emlékei II. kötet. Szerk.: Gerevich Tibor. Bp., 1938, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopott, foltos borítóval.
15009.

Rufpreis:
1 000 HUF
Dr. Csihás Gyula (szerk.): Magyar Helységnévtár a volt trianoni terület szerint. Bp., Dr. Móricz Miklós. Kiadói papírkötés, jó kissé foltos.
15010.

Rufpreis:
1 200 HUF
Bela Duranci: A vajdasági építészeti szecesszió. Fordította: Bordás Győző, Garai László, Kartag Nándor, Ifj. Lévai Endre. Újvidék, 1983, Forum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
15011.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF