Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 194

16684.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Magyar református templomok I-II. kötet. Szerk.: Dr. Kováts J. István. Bp., 1942, Athenaeum, 8+734 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, javított gerinccel.
16685.

Rufpreis:
6 000 HUF
Rados Jenő: Magyar kastélyok. Ungarische Schlösser. Châteaux hongrois. Hungarian Castles. Bp., 1931, Műemlékek Országos Bizottsága - Könyvbarátok Szövetsége. Fekete-fehér fotókkal, és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
16686.

Rufpreis:
2 000 HUF
Borsos Miklós rajzai. Bp, 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászonkötés, kiadói kissé gyűrött papír védőborítóban.
16687.

Rufpreis:
2 000 HUF
Verő György: A népszínház Budapest színi életében. 1875-1925. Rákosi Jenő előszavával. Bp.,(1925), Franklin, VIII+331 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötésben, egy két lapon ceruzás bejelöléssel.
16688.

Rufpreis:
1 600 HUF
Verő György: Blaha Lujza és a Népszínház Budapest színi életében. Rákosi Jenő előszavával. Bp., 1926, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott, 328 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel
16689.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szalontai Barnabás: Kerámia a nyírbátori paraszti háztartásban. Közlemények a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Intézetéből. 23. Debrecen, 1970, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Intézete, 241+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
16690.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Chev. Pierre Gentili. Sur Lart Tapis. Rome, 1878. De La Pace. Könyv a szőnyegművészetről / Book about carpets. 141p.
16692.

Chev. Pierre Gentili. Sur L'art Tapis. Rome, 1878. De La Pace. Könyv a szőnyegművészetről / Book about carpets. 141p.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Bierbauer Virgil: A magyar építészet története. Bp., 1937, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon-kötésben,kissé kopott gerinccel.
16693.

Rufpreis:
1 200 HUF
Divald Kornél: A Magyar Tudományos Akadémia palotája és gyűjteményei. Magyarázó kalauz. Bp.,1917, MTA. Kiadói papírkötés, javított kötéssel, kijáró lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, a borítón kis szakadással.
16694.

Rufpreis:
1 200 HUF
Lajta Andor: A tízéves magyar hangosfilm 1931-1941.  Bp.,1942, Otthon-Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, belül jó állapotban.  A szerző, Lajta Andor (1891-1962) újságíró, filmtörténész által Dr. Bencs Zoltán (1889-1961) kultuszminisztérium kultúrpolitikai osztálynak filmügyekért felelős egyetemes referense,miniszteri tanácsos, országgyűlési képviselő, a Hunnia Filmgyár alelnöke és művészeti igazgatója részére dedikált.
16695.

Rufpreis:
5 000 HUF
Székely Sándor: Hangosfilmszínház. Keskenyfilmszínház építés, berendezés, szerelés, tűzrendészet. Byssz Róbert (1893-1961) által illusztrált borítóban. Bp.,1943, (Merkantil-ny.), 112 p.+8 t. Kiadói illusztrált papírkötés, az illusztrált papírborítókon hiánnyal.
16696.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF