Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 174

16651.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Dr. Hirschler József: Szent Péter temploma Rómában. Római tanulmányok II. könyv. Kolozsvár (Cluj), 1927, Providentia Könyvnyomdai Műintézet, 1 t.+XV+ 181+3 p.+ 8 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón apró szakadásokkal, egyébként jó állapotban.   ,,Ebből a műből 500 számozott példány jelent meg. A borítólap művészi rajzának ornamentikáját Tóth István festőművész állította össze a raffaeliták iskolájának gazdag motívumaiból. Számozatlan példány. A szerző által dedikált.
16652.

Dr. Hirschler József: Szent Péter temploma Rómában. Római tanulmányok II. könyv. Kolozsvár (Cluj), 1927, "Providentia" Könyvnyomdai Műintézet, 1 t.+XV+ 181+3 p.+ 8 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón apró szakadásokkal, egyébként jó állapotban. ,,Ebből a műből 500 számozott példány jelent meg. A borítólap művészi rajzának ornamentikáját Tóth István festőművész állította össze a raffaeliták iskolájának gazdag motívumaiból." Számozatlan példány. A szerző által dedikált.

Rufpreis:
2 400 HUF
Portraits and Figures by Sigismund de Strobl. G.B. Shaw előszavával. London, [1935], White Allom Galleries, (Bp.,Légrády-ny.) Fekete-fehér fotókkal. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, hiányzó címlappal, jó állapotban.  Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975) kétszeres Kossuth-díjas szobrászművész dedikációjával, dátumozva (1951. márc. 9.)   Kisfaludi Strobl Zsigmond 1931-1939 között Londonban műtermet tartott fenn, ahol számos ismert személy is megfordult, köztük George Bernard Shaw Nobel-díjas író is, aki a művész jó barátja volt.   Ritka!/  Portraits and Figures by Sigismund de Strobl. G.B. Shaw előszavával. London, [1935], White Allom Galleries, (Bp.,Légrády) In English language. With black-and-white photography. Paperbinding, without title page, in good condition. Rare!  With the autograph dedication of the artist Zsigmond Kisfaludi Strobl (1884-1975), with date.
16653.

Rufpreis:
4 000 HUF
16654.

Rufpreis:
4 000 HUF
A képzőművészet iskolája. A festőművészet, grafika és szobrászat technikai eljárásai. Szerk.: Szőnyi István. Bp., 1941, Győző Andor. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
16655.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Tisztelet a mesternek. Születésnapi levelek Barcsay Jenőhöz. Szentendre, 1987, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága-Pest Megyei Művelődési Központ és Könyvtár. Kiadói aranyozott bársony-kötés, kiadói műanyag védőborítóban.  Számozott (560./1000) példány. Kereskedelmi forgalomba nem került.
16656.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Magyar László: Órások és óragyűjtők kis enciklopédiája. Bp., 1984. Műszaki Könyvkiadó. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés.
16657.

Rufpreis:
3 000 HUF
Szűts Izsó: A modern rajzoktatás vezérfonala. III. rész: Rajzolás szemlélet alapján. IV. rész: Kézügyesítő rajzgyakorlatok. Nagyvárad, 1907, Sebő Imre, 142+4+8 p.+3 t. Szövegközti rajzokkal. Átkötött illusztrált félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
16658.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Vámos Ferenc: Lajta Béla. Bp., 1970, Akadémia Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16659.

Rufpreis:
5 000 HUF
16660.

Rufpreis:
4 000 HUF
16661.

Rufpreis:
4 000 HUF
1899 The Artist. An Illustrated Monthly record of arts, craft, and industries. Vol. XXVI. No. 237. 1899. Szept. National Competition Number. (Szerk.: Aubyn Trevor-Battye.) Korabeli, szeccesiós illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Angol nyelven, számos érdekes írással. Javított gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, 248+113-120+240 p.
16662.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Aktuell ausgerufenes Los
Katalognummer: