Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 222

15012.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyarország I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A Magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. toldalékkal. 1849- és 1850. évi kiadás. Pest, 1850, Trattner-Károlyi, 16+336+112 p. Kopott, hiányos borítóban, szétvált kötéssel, bejegyzésekkel, firkákkal, foltos lapokkal, sérült, nagyrészt hiányos térképpel, rossz állapotban.
15013.

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyarország' I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A' Magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. toldalékkal. 1849- és 1850. évi kiadás. Pest, 1850, Trattner-Károlyi, 16+336+112 p. Kopott, hiányos borítóban, szétvált kötéssel, bejegyzésekkel, firkákkal, foltos lapokkal, sérült, nagyrészt hiányos térképpel, rossz állapotban.

Rufpreis:
2 000 HUF
15
Hanusz István: A nagy magyar Alföld földrajzi jellemképekben. Kecskemét, 1895. Metzger. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kis kopásokkal.
15014.

Rufpreis:
3 000 HUF
Lestyán Sándor: A százéves Lánchíd. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIV. évfolyamából. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 14 p. Kiadói papírkötésben.
15015.

Rufpreis:
1 200 HUF
10
15016.

Rufpreis:
1 000 HUF
Budapest 1873-tól napjainkig. A Székesfővárosi Statisztikai Hivatal zsebkönyve. Bp., 1945, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 246+19+6 p+30 t. Kiadói papírkötés.
15017.

Rufpreis:
2 400 HUF
Horváth Lajos: Soproni emlékek. Bp., 1943. Attila nyomda rt. 66p. Tassról szóló verses elbeszélés. Kiadói borítékban
15018.

Rufpreis:
1 000 HUF
15019.

Rufpreis:
2 000 HUF
15020.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Liber Endre: Budapesti parkok és sétahelyek. Különlenyomat a Városi Szemle XX. évfolyamából. Bp.,(1934),Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 31 p. Kiadói papírkötésben.
15021.

Rufpreis:
2 000 HUF
Vegyes Budapest témájú különlenyomat, 5 db:   1: Dr. Török István: Az öngyilkosságok Budapesten. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIII. évfolyamából, 20 p.  2. Dr. Bódy László: Érvényesülhet-e a főváros szabályrendeletalkotási joga. Különlenyomat a Városi Szemle XXXIII. évfolyamából, 10 p.  3. Dr. Sághy Ferenc: A budapesti hastífusz-járványhullám visszatérésének okai. Különlenyomat a Városi Szemle XXI. évfolyamából, 14 p. 4. Dr. Miskolczy Ágost: Temető és vandalizmus. Különlenyomat a Városi Szemle XX. évfolyamából, szakadásokkal, 17 p. Bp.,1934-1947,Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötésben. 5. Budapesti képgyűjteményünk. Különlenyomat a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Évkönyvéből. X: kötet. 1962. Bp., 1963, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 4 p.+12 t. Kiadói papírkötés.
15022.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Budapesti önkormányzatok jelképei 2001. Hozzá a kötet bemutatójára szóló meghívóval és a címerrajzoló reklámjával
15023.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF