Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 172

A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.+VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.)+6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a III. kötetben két lapon (elülső szennylap, előzéklap) gyűrődéssel, jó állapotban.
16648.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Országos Szépművészeti Múzeum. A régi képtár katalógusa I-II kötet. I. kötet: Szövegrész. II. kötet: Képtáblák. Szerk.: Pigler Andor. Bp.,1954, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1200 példányban.
16649.

Rufpreis:
6 000 HUF
Lajos Ferenc: Ázsia. Magyar Grafikusok Könyvei IV. Bp.,[1944], Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 2 sztl. lev. + 12 t. Kiadói papírkötésben, ex libris-szel. Számozott (450/54.), a szerző által aláírt példány.
16650.

Rufpreis:
5 000 HUF
Nyolcak és aktivisták. Kiállítási katalógus. Szerk.: Éri Gyöngyi. Bp.-Pécs, 1981, Magyar Nemzeti Galéria-Janus Pannonius Múzeum. Fekete-fehér fotókkal. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16651.

Rufpreis:
2 000 HUF
Gombosi György: Beck Ö. Fülöp. Ars Hungarica 15. Bp., 1938, Gergely R. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
16652.

Rufpreis:
3 000 HUF
Benedetto Corce: Esztétika. Elmélet és történet. Fordította: Dr. Kiss Ernő. Bp.,[1915], Rényi Károly,(Nyugat-ny.), XV+494+2 p. Átkötött félvászon-kötés.
16653.

Rufpreis:
6 000 HUF
Koós Judit: Finn iparművészet. Dedikált. Bp., 1971. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval + 1 fotó
16654.

Rufpreis:
1 600 HUF
Beke László-Varga Zsuzsa: Kozma Lajos. Architektúra. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1900 példányban.
16655.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kozma Lajos, az iparművész. (1884-1948.) Lajos Kozma, the Designer. Bp.,1994, Iparművészeti Múzeum. Számos fekete-fehér illusztrációval. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
16656.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
16657.

Rufpreis:
2 400 HUF
Kalmár János: Az óra fejlődésének története. Kiállítási katalógus. A kiállítást rendezte és a vezetőt írta: - - Bp., é.n. (1953), Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum,(Rotaprint-ny.), 28 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.. Megjelent 1000 példányban.
16658.

Rufpreis:
1 000 HUF
1934 A Pénzintézeti Sportegyletek Ligája által 1934. ében rendezett I. Bankközi Fényképkiállítás kiállítási katalógusa. Rendezők: Reiss Ernő, Dr. Csörgeő Tibor, Dáni Miklós. Bp., Thébe Házinyomda, 14+2 p. Kiadói papírkötésben, az elülső borító levált.
16659.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF