Országos Szépművészeti Múzeum. A régi képtár katalógusa I-II kötet. I. kötet: Szövegrész. II. kötet: Képtáblák. Szerk.: Pigler Andor. Bp.,1954, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1200 példányban.