Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 369

17250.

Rufpreis:
100 000 HUF
270,27
294,12
17251.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Gárdonyi Géza művei sorozat 23 kötete. Bp., én., Dante. Kiadói zöld egészvászon-kötésben, jó állapotban.
17252.

Rufpreis:
5 000 HUF
Kerecseny János: Árpád fejedelem. Bp.,[1935], Cházár András Országos Siketnéma Otthon (Springer Gusztáv-ny.), 511+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval. Számozott (100/52.), a szerző, Kerecseny János (1894-1970) példány.
17253.

Rufpreis:
6 000 HUF
A kivándorló zsebkönyve. Irta egy kivándorló. Bp., é.n. (cca 1910), Légrády Testvérek, 114+2 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.  Kivándorlási útmutató a 1910-es évekből. Ritka!
17254.

Rufpreis:
3 000 HUF
Lajos Ferenc-ifj. Hans Holbein: Haláltánc. Ifj. Hans Holbein fekete-fehér illusztrációival. Bp.,(1942), Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 86 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti javított kiadói papír védőborítóban. E műből 1500 példány készült, melyből 300 a szerző sajátkezű aláírásával kerül a könyv- és grafika barátok részére. A szerző, Lajos Ferenc (1912-1998) sajátkezű aláírásával.
17255.

Lajos Ferenc-ifj. Hans Holbein: Haláltánc. Ifj. Hans Holbein fekete-fehér illusztrációival. Bp.,(1942), Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 86 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti javított kiadói papír védőborítóban. "E műből 1500 példány készült, melyből 300 a szerző sajátkezű aláírásával kerül a könyv- és grafika barátok részére." A szerző, Lajos Ferenc (1912-1998) sajátkezű aláírásával.

Rufpreis:
3 000 HUF
[Trenck, Friedrich von]: Báró Trenk Fridrik emlékezetre méltó életének históriája. Harmadik és utolsó darab. hn., 1788, ny.n., 2+230+4 p. Korabeli álbordás félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, az elülső és az utolsó szennylapon tulajdonosi bejegyzésekkel, de belül szép, megkímélt állapotban.
17256.

Rufpreis:
6 000 HUF
Ecsedi Miklós: Bádgyadt lelkeket éleszgető csendes muzsika, az az egynéhány kegyes énekek.  Buda, 1846, Gyurián és Bagó-ny., 175 p. Hatodik kiadás.  Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábláról elvált a papír, a címlap egyik sarka hiányos, kissé foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel.   Számos kiadást ért meg. Ecsedi vagy Ecsédi Miklós (1754-1803) református lelkész volt Makón A makói református templom leírásából: ,,A déli oldalhomlokzat falában három síremlék van, egy-egy lelkész kriptája található mögötte: Ecsédi Miklós (szolgált: 1784-1803) Szikszai Benjámin (szolgált: 1803-28) Szőlősi Antal (szolgált: 1849-99)
17257.

Ecsedi Miklós: Bádgyadt lelkeket éleszgető csendes muzsika, az az egynéhány kegyes énekek. Buda, 1846, Gyurián és Bagó-ny., 175 p. Hatodik kiadás. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábláról elvált a papír, a címlap egyik sarka hiányos, kissé foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel. Számos kiadást ért meg. Ecsedi vagy Ecsédi Miklós (1754-1803) református lelkész volt Makón A makói református templom leírásából: ,,A déli oldalhomlokzat falában három síremlék van, egy-egy lelkész kriptája található mögötte: Ecsédi Miklós (szolgált: 1784-1803) Szikszai Benjámin (szolgált: 1803-28) Szőlősi Antal (szolgált: 1849-99)"

Rufpreis:
4 000 HUF
17258.

Rufpreis:
5 000 HUF
Szép Ernő: Élet, halál. Bp.,1916, Dick Manó, 318+2 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, az eredeti Falus Elek eredeti illusztrált (elülső) papírborítóját bekötötték, intézményi bélyegzővel.
17259.

Rufpreis:
4 000 HUF
17260.

Rufpreis:
2 000 HUF
Lesznai Anna: Édenkert. Versek. Lesznai Anna rajzaival. Gyoma, 1918, Kner Izidor, 166+10 p. Korabeli pergamen-kötésben, kissé kopott borítóval.
17261.

Rufpreis:
2 400 HUF
15

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF