Bücher: Religion

Zahl der Lose: 66

Documenta Vaticana sorozat, 8 db kiadói aranyozott műbőr-mappában, kiadói tokban. Válogatott dokumentumok a Vatikán levéltárából. Reprodukciókkal, melléklettekkel, a dokumentumok átirataival, fordításaival. Színes illusztrációkkal. Bp., Archív Kiadó. Az első kötetben tulajdonosi oklevéllel. 243. számú sorszámozott példány. A teljes gyűjteményt igazoló kiadói levéllel. Jó állapotban.
17360.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Szekrényi Lajos: A bibliai régiségtudomány kézikönyve. I-II. kötet. (Egyben.) Bp.,1896, Szerzői kiadás,(Pallas-ny.), 1 t.+8+290 p.+1 kihajtható térkép+6+292 p. Második,átdolgozott kiadás. Számos fametszetű illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, festett lapélekkel, az első részben a 37/38 oldal javított, egy kihajtható térkép hiányzik.
17361.

Rufpreis:
6 000 HUF
Verestói György: Halotti oratio, mellyet ... éleétnek XI esztendejében gyenge virágszál módjára el-hervadott ... széki Teleki Josef urfi ő nagyságáról mondott ... a Kolosvári Refromátus Eklésiának Külső Templomában. Kolozsvár, 1743. Kötése hiányzik, az első néhány lap elválik.
17362.

Rufpreis:
6 000 HUF
Borosnyai Nagy Zsigmond: Holt-elevennek megélesztésére készíttetett ... drága kenet, az az ... baróti és nagy batzoni Pál Ilona aszszonynak ... Borosnyai N. Sigmond urunk élete kedves társának fenn maradandó emlékezetét magában foglaló ... versek. Nagyenyed, 1769, Református Kollégium. Kötés nélkül, hiányos, az utolsó 6 folio hiányzik, 10 folio.
17363.

Rufpreis:
3 000 HUF
Gebethbuch eines katholischen Christen. Durchgesehen von Johann Berger. Wien,é.n.(1835?),Franz Jos Mechtler, 160 p. Kopott egészvászon-kötésben, a szennylapokon és a kötéstáblák belsején bejegyzésekkel.
17364.

Rufpreis:
1 200 HUF
Codex Iuris Canonici. PII X Pontificis Maximi. Iussu Digestus Benedicti Papae XV. Auctoritate promulgatus. Róma, 1931, Polyglottis Vaticanis. Latin nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
17365.

Rufpreis:
1 000 HUF
2 db Újszövetség, orosz illetve román nyelven: Noviy zavit Gospoda nashego Iisusa Hrista. Berlin, 1916, Izdaniye Britanskago i Inostrannago Bibleysago Obshchestva.; Noul testament al Domnului şi Mântuitorului nostru Iisus Hristos. Bucureşti, 1917, Societatea biblică pentru Britania şi străinătate. Kopott, kicsit sérült vászonkötésben.
17366.

Rufpreis:
1 200 HUF
17367.

Rufpreis:
800 HUF
Biblia pauperum. Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtár negyvenlapos blockbuch Biblia pauperuma. Bp., 1966, Magyar Helikon. Műbőr kötésben, elváló kötésben.
17368.

Rufpreis:
2 000 HUF
17369.

Rufpreis:
1 000 HUF
17370.

Rufpreis:
800 HUF
Dr. Révay József: Árpádok virága. Szent Imre herceg. Az ajánlást írta: Huszár Károly. Az előszót írta Dr. Lányi József. A Könyvdíszeket és a könyv kötését Jaschik Álmos tervezete és rajzolta. Budapest, 1929, Franklin-Társulat, XIV+391 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés,kissé kopott gerinccel és borítóval, de alapvetően jó állapotban.
17371.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF