Kolligátum, 7 munka egybekötve:
Dr. Radó Polikárp-Dr. Rajeczky Benjamin: Az ószövetségi kinyilatkoztatás története középiskolák II. osztálya számára.;
Dr. Radó Polikárp-Dr. Rajeczky Benjamin: Az újszövetségi kinyilatkoztatás története középiskolák III. osztálya számára. Második kiadás.;
Dr. Schütz Antal: Katholikus erkölcstan középfokú iskolák számára. Hetedik, javított kiadás.
Dr. Schütz Antal: Katholikus egyháztörténelem középfokú iskolák számára. Ötödik, javított kiadás.
Dr. Schütz Antal: Katholikus hitvédelem a középfokú iskolák legfelső osztálya számára és magánhasználatra. Hetedik kiadás.
Uhlyárik Jenő-Dr. Madarász István: Apologétika vagy a kath. vallás alapigazságainak védelme. Hatodik, rövidített kiadás.
P. Pongrácz Kelemen: Katholikus egyháztörténelem polgári iskolák számára. Tizennyolcadik kiadás.
Bp.,1926-1938, Szent István-Társulat, 111+1+111+1+VI+117+32+IV+128+35+V-VII+VI+148+109+86 p.
Átkötött műbőr-kötés, az egyik munka eredeti papírborítóját az átkötéskor az elülső borítóra kasírozták, a hátsó szennylapon tollal írt tartalomjegyzékkel, néhány ceruzás aláhúzástól eltekintve jó állapotban.
3 db szakácskönyv: 20 ország konyhája, Lennhart Winlund szakácskönyve. Az első magyar nyelvű svéd gasztronómia, hagyományos északi receptekkel, Teljes tápértékű reformkonyha
Jacques-Bénigne Bossuet: Elmélkedései az evangéliumról II. kötet. Bp.,1914, Élet, IX-XXXIII+7+500 p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, az elején hiányzó lapokkal és két kijáró lappal, a hátsó szennylapnál foltos.
Dr. Hám Antal: Az ifju szentek élete. A kath. tanulóifjúság számára. Horn Antal rajzaival. Bp., 1926, Szent István-Társulat, (Stephaneum-ny.), 144 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kissé kopottas illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötéssel.
Galura Bernát: Szent Vincze élete. Ford. Galambos Kálmán. Esztergom, 1885. Buzárovits Gusztáv. VIII. 551 l. 2 t. (rézmetszet) Késöbbi nyl kötésben.Metszet kijár.
Dr. Babura László: Nagy Szent Gergely élete. Szent István Könyvek 42. sz. Bp.,1927, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel.
P. Doss Adolf: Gondolatok és tanácsok a műveltebb ifjúság számára. Kalocsa, 1905, Jurcsó Antal, XV+724 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, laza fűzéssel, néhány ragasztott, javított lappal, kissé foltos lapszélekkel.
Zubriczky Aladár: Jézus élete és a vallástörténet. Szent István Könyvek 1. sz. Bp.,1922, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel.
Rimaszombati Kazai János: Zöld olajfaágat szájában hordozó Noé galambja. - Bártfa, 1708 -; Esze Tamás: Az eperjesi református egyházközség.
A reformáció és ellenreformáció evangéliumi keresztyén (református és evangélikus) egyházi írói XVII. szám.
Bp.,1944, Bethlen-Nyomda Rt., 52 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.