Rambaud Alfréd: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig. I. kötet. Fordította: Laukó Albert. Bp., 1890, MTA. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, három térképpel, márványozott lapélekkel.