Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 122

Pankotai Gyula, Dankó Imre, Lovas Márton, Sz. Máthé Márta, Módy György, Mező András. Rácz István:  Hajdúszoboszló monográfiája. Hajdúszoboszló Város Tanácsa , 1975. 847p. Papír védőborítóval.
15000.

Rufpreis:
6 000 HUF
[Mikkelsen Ejnar]: A sarkvidék remetéje. Mikkelsen kapitány kalandjai. Fordította: Balla Ignác. Bp.,1916, Singer és Wolfner. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés.
15001.

Rufpreis:
4 000 HUF
Brózik Károly: Kolumbus Kristóf. Amerika fölfedezése. Az ifjuság számára szerk. ~ Budapest, 1902. Lampel R. [4] 230 [6] p. Kiadói, festett és aranyozott egészvászon-kötésben, a hátsó borítón található kis kopástól eltekintve jó állapotban.
15002.

Rufpreis:
3 000 HUF
Przsevalszkij, Mikhájlovics Nikoláj: Zájzánból Khámin át Tibetbe és a Sárga folyó forrásvidékére. Przseválszkij Mikhájlovics Nikoláj orosz ezredes harmadik utja Közép-Ázsiába. Oroszból dolgozta [fordította:] Csopey László. Budapest, 1884. Franklin-Társulat. 495 l. Kiadói, kopott egészvászon kötésben, laza fűzéssel, festett lapszélekkel.
15003.

Rufpreis:
5 000 HUF
Illustrierter Führer durch Dalmatien. (Nebst Abbazia und Lussinpiccolo.) Längs der Küste von Albanien bis Korfu und nach den Ionischen Inseln. A. Hartlebens Illustrirter Führer Nr. 12. Wien-Pest-Leipzig, 1902, A. Hartlebens Verlag,XVI+176 p.+XI térképpel. Ötödik, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Szövegközti fekete-fehér és egészoldalas fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, foltos borítóval, kissé foltos lapszélekkel, a hátsó szennylapon ceruzás bejegyzéssel, német nyelven.
15004.

Illustrierter Führer durch Dalmatien. (Nebst Abbazia und Lussinpiccolo.) Längs der Küste von Albanien bis Korfu und nach den Ionischen Inseln. A. Hartleben's Illustrirter Führer Nr. 12. Wien-Pest-Leipzig, 1902, A. Hartleben's Verlag,XVI+176 p.+XI térképpel. Ötödik, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Szövegközti fekete-fehér és egészoldalas fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, foltos borítóval, kissé foltos lapszélekkel, a hátsó szennylapon ceruzás bejegyzéssel, német nyelven.

Rufpreis:
4 000 HUF
Dr. vitéz Vásárhelyi Boldizsár: Vízi úthálózatunk mai helyzete. Bp., 1936, Stádium. Kiadói papírkötésben. Különlenyomat A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet Közlönyéből. A szerző által dedikált.
15005.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szilády Zoltán: A mi Erdélyünk. Történeti és néprajzi vázlatok. Budafok, 1922, Szerző. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15006.

Rufpreis:
2 000 HUF
15007.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
Fejér Megye Művészeti Emlékei. The Historic Monuments of Fejér County. Székesfehérvár, 1998, MTA-Szent István Király Múzeum. Kiadói papírkötés.
15008.

Rufpreis:
4 000 HUF
Kikli Tivadar: Magvetés. Az Egri Érseki Fiú Felsőkereskedelmi, kereskedelmi középiskola története 1921-1948. Eger, 1991, A Felsőkereskedelmi és Közgazdasági Iskola Baráti Köre. Papírkötésben, jó állapotban.
15009.

Rufpreis:
1 000 HUF
Dr. Winkler Gábor: Győr 1939-1999. Győr,1999, Műhely. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva, magyar, angol és német nyelven.
15010.

Rufpreis:
4 000 HUF
Kovaltsik Sándor: Utazásaim, külföldi élményeim. Amíg a Piccoloból szakember lesz. Budapest, 1931, Fortuna nyomda, 94+16 p. Kiadói fűzött kartonborítóban, a gerince részben elvált a borítótól, a borító foltos, szövegközti képekkel gazdagon illusztrált, felvágatlan példány.
15011.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF