Lyka Károly: A művészetek története. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.), 524 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült kötéssel.