Bücher: Religion

Zahl der Lose: 71

Joanne Marangoni (Giovanni Marangoni (1673-1753)): Thesaurus parochorum seu vitae, ac monumenta parochorum, qui sanctitate, martyrio, pietate, virtutibus, dignitatibus,& scriptis catholicam illustarunt ecclesiam. Tomus Primus. Coloniae Munatianae [Basel], 1733, Johann Ludwig König. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, fejezetkezdő- és záró díszekkel, díszes iniciálékkal, festett lapélekkel, kopottas borítóval, a lapok egy része foltos, az elülső kötéstábláról a lap részben, a hátsó kötéstábláról a lap teljesen elvált, intézményi bélyegzővel, ex libris bejegyzéssel, alapvetően jó állapotban, latin nyelven./ Contemporary leather-binding, with worn cover, with some spotty pages, in Latin language.
15690.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
A keresztyén erköltsi tudomány renddel prédikátziókban foglalva. Első darab. Németből készítette Vétsey Jósef. Győr, 1796, Streibig Jósef, 8+400 p. Korabeli egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, hiányzó szennylapokkal, bejegyzésekkel az elülső és hátsó kötéstáblákon, a lapok egy részének felülső lapszélei foltosak. Vécsey József (1760-1821) kapolyi református lelkész munkájának első kötete.
15691.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Új Testamentum Az-Az A mi Urunk Jesus Kristus Új Szövtesége. Fordította Károli Gáspár.+Az Ó Testamentom mellé vettetet könyve mellyek Apocryphufoknak neveztetnek. Lipsia (Lipcse), 1776, Lőve Antal, 6+368+272 p. Modern bordázott gerincű egészbőr kötésben, a címoldal és lapok egy része restaurált (4.+1.-2.,4., 6.-7.,9.-13.,16.-18., 130.,133.,135.,138.,141.,143.,145.,147. p.) Ritkaság!
15692.

Új Testamentum Az-Az A' mi Urunk Jesus Kristus' Új Szövtesége. Fordította Károli Gáspár.+Az Ó Testamentom mellé vettetet könyve mellyek Apocryphufoknak neveztetnek. Lipsia (Lipcse), 1776, Lőve Antal, 6+368+272 p. Modern bordázott gerincű egészbőr kötésben, a címoldal és lapok egy része restaurált (4.+1.-2.,4., 6.-7.,9.-13.,16.-18., 130.,133.,135.,138.,141.,143.,145.,147. p.) Ritkaság!

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
15693.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Dr. Konek Sándor: Egyházjogtan kézikönyve. Különös tekintettel a Magyar Sz. Korona tartományaira. Bp.,1863, Hecknast Gusztáv, XXII+4+710+1 p.+1 t. Korabeli félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval.
15694.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
Szikszay György: Keresztyéni tanítások és imádságok. Pest, 1846, Trattner. Sérült bőrkötésben, egy oldal hiányos.
15695.

Rufpreis:
4 000 HUF
Báró Malcomes Béla: Szent István unokája. Szent Margit Skócia királynéja magyar származása és magyarországi szülőhelye. Bp., 1938, Stephaneum. Kiadói papírkötésben, javított borítóval, és gerinccel, de belül jó állapotban.
15696.

Rufpreis:
3 000 HUF
Endreffy János: A 450 éves Luther és a mai katholikusság. h.n., 1934, Szlovenszkói Magyar Evangélikus Szövetség, (Pozsony, Wigand K. F. Grafikai Műintézet Rt-ny.) Kiadói papírkötés, ajándékozási sorokkal.
15697.

Rufpreis:
3 000 HUF
Dr. Walther Vilmos: Luther jelleme. Fordította: Ifj. Victor János. Bp., é.n., Magyar Evangéliumi Keresztyén Diákszövetség Kiadóvállalalta. Átkötött amatőr papírkötés, megviselt állapotban, kopott, foltos viseltes borítóval.
15698.

Rufpreis:
1 000 HUF
15699.

Rufpreis:
3 000 HUF
15700.

Rufpreis:
4 000 HUF
A protestántizmus Magyarországon. Történeti és helyzetrajz. 1. rész: A protestáns szellem hivatása a magyar nemzet életében. Szerk.: Vida Gyula. 2. köt. Bp., 1928, Bethlen Gábor Szövetség. Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
15701.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF