Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 24

Nagyváti János: A szorgalmatos mezei-gazda. A Magyar-országban gyakoroltatni szokott gazdaságnak rendjén keresztül. I. darab. Pesten, 1791, Trattner. [24], 564,[17]; Az első magyar mezőgazdasági kézikönyv. A címlapon Rosthy (Rosti) Pál (1745-1810) táblabíró,főhadnagy, jakobinus névbeírásával.  A kötet a földműveléssel, kertészettel és gyümölcsfákkal foglalkozik Korabeli, aranyozott bőrkötésben, néhány lapon folt.
15508.

Nagyváti János: A' szorgalmatos mezei-gazda. A' Magyar-országban gyakoroltatni szokott gazdaságnak rendjén keresztül. I. darab. Pesten, 1791, Trattner. [24], 564,[17]; Az első magyar mezőgazdasági kézikönyv. A címlapon Rosthy (Rosti) Pál (1745-1810) táblabíró,főhadnagy, jakobinus névbeírásával. A kötet a földműveléssel, kertészettel és gyümölcsfákkal foglalkozik Korabeli, aranyozott bőrkötésben, néhány lapon folt.

Rufpreis:
110 000 HUF
297,30
323,53
Rothe, Friedrich Otto; Die Korb-Bienenzucht [Korbbienenzucht]. Eine kurze und deutliche Anweisung, die Bienen in Strohkörben naturgemäß und vortheilhaft zu behandeln etc. Glogau, 1873. Verlag von C Flemming 84 fametszetű képpel / with 84 wood-engravings. 342p. Korabeli félvászon kötésben, Számos teleírt jegyzetlap elékötve. Méhészeti alapmunka.
15509.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Vizvári Mariska szakácskönyve. 1000 recept. Bp., 1944, Rozsnyai. Helyenként foltos lapokkal, későbbi műbőr kötésben.
15510.

Rufpreis:
6 000 HUF
Rézi néni: Szegedi Szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Bp., 1907, Athenaeum. Nyolcadik, javított és a legújabb ételreceptekkel bővített kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, rossz állapotban, a borító hiányos, a hátsó borító és a gerinc hiányzik, az elülső borító kopott, a 477/478. oldal hiányzik, a 479-484. oldalak elváltak a gerinctől.
15511.

Rufpreis:
1 000 HUF
20
Kovács Teréz: Házi cukrászda. Nélkülözhetetlen kézikönyv a háztartásban. Számos ábrával és 300 vénynyel. Bp., 1989, Mehner. Kiadói papírkötés, reprint kiadás.
15512.

Rufpreis:
1 000 HUF
Újváry Sándor: A háziasszony könyve. Hasznos tanácsadó a háztartás minden ágában. Az Újság ingyenes melléklete. Papírkötés, kopottas állapotban.
15513.

Rufpreis:
1 200 HUF
Jablonowski József: A mezei pockok (egerek) ellen való védekezés, tekintettel kötelező tavaszi irtásukra. Bp., 1913, Pallas. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
15514.

Rufpreis:
1 000 HUF
Tűzhely körül. Apró gyakorlati tanácsok falusi háziasszonyoknak kis szakácskönyvvel. Bp., 1939, Általános Nyomda. Papírkötés, jó állapotban.
15515.

Rufpreis:
1 200 HUF
15516.

Rufpreis:
3 000 HUF
Báldy Bálint: A baromfi tenyésztése. Bp., 1954, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
15517.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,35
12,35
15518.

Rufpreis:
2 400 HUF
15519.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF