Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 369

15794.

Rufpreis:
5 000 HUF
15795.

Rufpreis:
6 000 HUF
Hajnal Mátyás: Szíves könyvecske. Holl Béla kísérőtanulmányával. Bibliotheca Hungarica Antiqua XXVII. Bp., 1992, Balassi Kiadó - MTA Irodalomtudományi Intézete. Kiadói egészműbőr-kötés. Facsimile-kiadás. Szép állapotban.
15796.

Rufpreis:
5 000 HUF
15797.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
15798.

Rufpreis:
8 000 HUF
Bernát Gáspár adomái, élcei, apró freskóképei és gazsidái. Összegyűjte hátrahagyott özvegye: a szamarkandi püspök. Bp., 1878, Franklin-Társulat. Bernát Gáspár (1810-1873) író, újságíró. Humoros elbeszéléseivel, groteszk ötleteivel, adomáival, amelyeket freskóképeknek nevezett el, hamarosan népszerűségre tett szert. Gazsiádáit - eredeti élceit - Petőfi is szívesen hallgatta, olvasta és Bernátot barátságába is fogadta.  Korabeli kopottas félvászon-kötésben, ajándékozási sorokkal.
15799.

Rufpreis:
3 000 HUF
15800.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,35
12,35
Menekvés Debreczenbe az 1849. év kezdetén. Történeti rajz. Pest, 1850, Landere és Heckenast. REPRINT! (1998). Készült 400 példányban. Kiadói papírkötés, egy kihajtható melléklettel, jó állapotban.
15801.

Rufpreis:
3 000 HUF
Kassák Lajos: Kis könyv haldoklásunk emlékére. Bp., 1945, Uj Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner Intézet Rt.) Kiadói illusztrált papírkötés, kissé viseltes kötésben, sérült gerinccel.
15802.

Rufpreis:
3 000 HUF
Sinka István: Az élők félnek. Turul füzetek 1. Bp., 1939, Bólyai Akadémia. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a szerző arcképével.
15803.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,43
13,53
Tamási Áron: Énekes madár. Székely nép játék három felvonásban. (Tornalja), 1934, Kazinczy Könyv- és Lapkiadó Szövetkezet, 96 p. Kiadói papírkötés. Magyar Írás III. évf. 1934. május különszám.
15804.

Rufpreis:
3 000 HUF
József Attila összes versei és műfordításai. Sajtó alá rendezte Bálint György. Bp,. é. n., Cserépfalvi. Kiadói papírkötésben.
15805.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF