Gazda Anikó: Zsinagógák és zsidó községek Magyarországon. Térképek, rajzok, adatok. Hungaria Judaica I. Bp., 1991, MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötés. Készült 400 példányban. Jó állapotban.
Patai Ervin György: Jiszráel Berechja Fontanella költeményei és Jehuda Fontanellának egy verse. Bölcsészdoktori értekezés. Bp., 1933, Hungária Nyomda Rt. A szerző által Endrei Henrik (1879-?), a pesti chevra kadisha igazgatója részére dedikálva. Ragasztott papírkötésben, borító nélkül, egyébként jó állapotban.
Stern Samu: A zsidókérdés Magyarországon, Bp., 1938. Pesti Izraelita Hitközség. 32p. Kiadói papírkötésben. Kis szakadással a borítón, egyébként jó állapotban.
Szentírás. IV. A szent iratok. Zsoltárok, Példabeszédek, Jób, Énekek Éneke, Ruth, Siralmak, Kóhélet, Eszter, Dániel, Ezra és Nechemja Krónika. Izraelita Magyar Irodalmi Társulat Kiadványai XXIV. Budapest, 1907, Izraelita Magyar Irodalmi Társulat, 494 p. Kopottas egészvászon kötés, márványozott lapélekkel.
Lévai Jenő (szerk.): Írók, írások... vigasztalás van az irodalomban. (A magyar zsidóság életéről és a zsidó legendák világáról szóló történetek.) Benczés Tibor, Földes Péter, Gervai Sándor, Kisbéri László, Lőb Ernő írásaiból. Budapest, 1943, Faragó Nyomda. Kiadói fűzött illusztrált papírkötés. A borítója foltos, és az egyik sarka szakadt.
Hegedűsné Molnár Anna: Miért? Egy deportált nő élményei. A sárga csillagtól a vörös csillagig. Arad, [1945], "ME-TA" könyv és zenemű kiadóvállalat. Kiadói kopottas papírkötés.
Emlékkönyv Dr. Kecskeméti Lipót főrabbi temetéséről életrajzi adataival, 1936. június 9. Kiad. a Nyug. Szert. Izr. Hitközség Oradea. [Nagyvárad], [1936], Sonnenfeld Adolf]. Papírkötésben, jó állapotban.
Michael Gold: Zsidók ha nincs pénzük. Fordította Bólyay Zoltán. Bp., 1935, Kosmos. Kiadói egészbőr kötésben, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, S. Szőnyi Lajos ex-libris-szével, linó.
Shlomo S. Gafni - A. van der Heyden: The glory of the Holy Land. Jerusalem, 1982, The Jerusalem Publishing House. Angol nyelven. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval. / In English language. Linen binding, paper cover.
Kőbányai János: Die Haggada der Apokalypse, Imre Ámos und seine Zeit. Budapest, 1999, Múlt és jövő Kiadó. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, a művész grafikáit tartalmazó füzettel, papír mappában. / In German language. Paperback, with illustrated booklet.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.