Weltweit Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 78

Olaszország / Torino 1911. Nemzetközi Ipari és Munkaügyi Kiállítás "Esposizione Internazionale delle Industrie e del Lavoro" kétoldalas ezüstözött bronz díjérem, hátoldalán névre szóló gravírozással. Szign.: "P. Canonica" & "S. Johnson" (61mm) T:XF Italy / Torino 1911. "Esposizione Internazionale delle Industrie e del Lavoro" two-sided silver-plated bronze award medal, with personalised engraving on the reverse. Sign.: "P. Canonica" & "S. Johnson" (61mm) C:XF
33516.

Olaszország / Torino 1911. Nemzetközi Ipari és Munkaügyi Kiállítás "Esposizione Internazionale delle Industrie e del Lavoro" kétoldalas ezüstözött bronz díjérem, hátoldalán névre szóló gravírozással. Szign.: "P. Canonica" & "S. Johnson" (61mm) T:XF
Italy / Torino 1911. "Esposizione Internazionale delle Industrie e del Lavoro" two-sided silver-plated bronze award medal, with personalised engraving on the reverse. Sign.: "P. Canonica" & "S. Johnson" (61mm) C:XF

Rufpreis:
12 000 HUF
21

33517.

Rufpreis:
10 000 HUF

Olaszország DN~(1930-1940) Friuli Város Mezőgazdasági Tanácsa "Comizio Agrario di Civididale del Friuli" kétoldalas, jelzetlen Ag emlékérem füllel (11,04g/0.800/36mm) T:XF, patina  Italy ND(~1930-1940) "Comizio Agrario di Civididale del Friuli" two-sided, unmarked Ag commemorative medallion with ear (11,04g/0.800/36mm) C:XF, patina
33518.

Olaszország DN~(1930-1940) Friuli Város Mezőgazdasági Tanácsa "Comizio Agrario di Civididale del Friuli" kétoldalas, jelzetlen Ag emlékérem füllel (11,04g/0.800/36mm) T:XF, patina
Italy ND(~1930-1940) "Comizio Agrario di Civididale del Friuli" two-sided, unmarked Ag commemorative medallion with ear (11,04g/0.800/36mm) C:XF, patina

Rufpreis:
4 000 HUF

Olaszország ~1900. "Padovai Szt. Antal" bronz emlékérem (26mm) T:VF fülnyom Italy ~1900. "Saint Anthony of Padua" bronze commemorative medallion (26mm) C:VF earmark
33519.

Rufpreis:
1 200 HUF

Olaszország ~1910. "III. Viktor Emánuel / Az 1908-as messinai földrengés emlékére" jelzetlen Ag medál (2,35g/18mm) T:AU / Italy ~1910. "Vittorio Emanuele III / Commemorating the earthquake of Messina in 1908" Ag commemorative medallion without hallmark. "VITTORIO EMANUELLE III RE D'ITAIA / MEDAGLIA COMMEMORATIVA - TERREMOTO CALABRO-SICULO - 28 DICEMBRE 1908" (2,35g/18mm) C:AU
33520.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

33521.

Rufpreis:
4 000 HUF

Orosz Birodalom 1755. "Gróf galántai Esterházy Miklós megkapja a Szent András-rendet" bronz emlékérem. Szign.: Friedrich Wilhelm Dubut (107,54g/64mm) T:VF ph., patina Russian Empire 1755. "Order of St Andrew to Count Nikolaus Esterhazy de Galantha" bronze commemorative medallion. "NIC COM ESTERHASY A GALANTHA COR HVNG CVSTOS / SS CAES ET REG M M ORATOR - AD IMP RVTH M EQVES S ANDR - INAVGVRATVS PETROPOLI - DIE XXX NOV A MDCCLV". Sign.: Friedrich Wilhelm Dubut (107,54g/64mm) C:VF edge error, patina
33522.

Orosz Birodalom 1755. "Gróf galántai Esterházy Miklós megkapja a Szent András-rendet" bronz emlékérem. Szign.: Friedrich Wilhelm Dubut (107,54g/64mm) T:VF ph., patina
Russian Empire 1755. "Order of St Andrew to Count Nikolaus Esterhazy de Galantha" bronze commemorative medallion. "NIC COM ESTERHASY A GALANTHA COR HVNG CVSTOS / SS CAES ET REG M M ORATOR - AD IMP RVTH M EQVES S ANDR - INAVGVRATVS PETROPOLI - DIE XXX NOV A MDCCLV". Sign.: Friedrich Wilhelm Dubut (107,54g/64mm) C:VF edge error, patina

Rufpreis:
100 000 HUF
271,00
312,50

Osztrák Birodalom / Habsburg-ház 1848. "Emlékezzünk 1848. március 13-14-15-re / Sajtószabadság - Nemzetőrség - Alkotmány - 1848" kétoldalas sárgaréz emlékérem (23mm) T:XF,VF Austrian Empire / House of Habsburg 1848. "Zum Andenken am 13-14-15 Maerz 1848. / Pressefreiheit - Nationalgarde - Consitution - 1848" two-sided brass commemorative medallion (23mm) C:XF,VF
33523.

Osztrák Birodalom / Habsburg-ház 1848. "Emlékezzünk 1848. március 13-14-15-re / Sajtószabadság - Nemzetőrség - Alkotmány - 1848" kétoldalas sárgaréz emlékérem (23mm) T:XF,VF
Austrian Empire / House of Habsburg 1848. "Zum Andenken am 13-14-15 Maerz 1848. / Pressefreiheit - Nationalgarde - Consitution - 1848" two-sided brass commemorative medallion (23mm) C:XF,VF

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1916. "Gott wird uns zum siege helfen" az I. Világháború kitörése után a győzelemért imádkozó uralkodót, Ferenc Józsefet ábrázoló egyoldalas, jelzett Ag plakett. Szign.: Weinberger (141,03g/0.900/70x61mm) T:AU / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1916. "Gott wird uns zum siege helfen" one-sided, hallmarked Ag plaque depicting the praying sovereign, Franz Joseph after the breakout of World War I. Sign.: Weinberger. (141,03g/0.900/70x61mm) C:AU
33524.

Rufpreis:
140 000 HUF
379,40
437,50

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915" Ferenc Józsefet és II. Vilmost ábrázoló, kétoldalas bronz emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger (97,53g/61,5mm) T:AU Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915" two-sided bronze commemorative medallion with Franz Joseph and Wilhelm II. Sign.: Rudolf Neuberger (97,53g/61,5mm) C:AU
33525.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915" Ferenc Józsefet és II. Vilmost ábrázoló, kétoldalas bronz emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger (97,53g/61,5mm) T:AU
Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915" two-sided bronze commemorative medallion with Franz Joseph and Wilhelm II. Sign.: Rudolf Neuberger (97,53g/61,5mm) C:AU

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Románia 1987. "Besztercei Mechanikai Vállalat 1977-1987" kétoldalas bronz emlékérem (60mm) T:AU Romania 1987. "Intreprinderea Mecanica Bistrita 1977-1987" bronze medal (60mm) C:AU
33526.

Rufpreis:
2 000 HUF

Románia DN Ferdinánd királyt és Mária királynét ábrázoló bronz emlékérem (42,5mm) T:UNC Romania ND bronze commemorative medallion depicting king Ferdinand and queen Maria (42,5mm) C:UNC
33527.

Románia DN Ferdinánd királyt és Mária királynét ábrázoló bronz emlékérem (42,5mm) T:UNC
Romania ND bronze commemorative medallion depicting king Ferdinand and queen Maria (42,5mm) C:UNC

Rufpreis:
2 000 HUF
15

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF