Szent Biblia, azaz Istennek Ó és Új Testamentumában foglaltatott egész Szentírás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által. Pest, 1866. Kiadja Reichard A. és Társa (Nyomatott Hornyánszky és Hummelnál). [4] + 1005 + [1] p.; [2] + 339 + [1] p. A címlevélen és az első ívek további 12 levelén apró lapszéli pótlás, példányunk utolsó 30 levelén kisebb, a szövegtükröt alig érintő pótlás. Az Újszövetségi rész végén három levél téves helyre kötve. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Aranyozott korabeli egészvászon kötésben.
A Nekcsei-Biblia legszebb lapjai. A bevezetőt Dana J. Pratt, a képmagyarázatokat Lévárdy Ferenc írta. A hasonmás kiadást gondozta és tervezte Szántó Tibor. Bp.-Washington, 1988, Helikon - Library of Congress, 231+(5) p. Kiadói bársonykötés, kissé sérült papír védőborítóban, kiadói papír védőtokban. (Nagyalakú: 46x32 cm)
Raitsits Emil: A magyar kutyák. (A magyar pásztor- és juhászkutyák származása, története, leírása és tenyésztése). Az ebek táplálása, ápolása és a gyakoribb belső betegségek elleni védekezés. Bp., 1924, Centrum Kiadóvállalat Rt., VIII+230+(5) p. Átkötött műbőr-kötésben, nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal. A címlapon a Centrum Kiadóvállalat igazgatója, Nagy Iván (?) dedikációjával.
Mikler Károly: Magyar evangélikus egyházjog. Bp., 1906, Grill Károly (Eperjes, Kósch Árpád-ny.), X p.+ 741+(1) p.+ XIX p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé fakó, sérült gerinccel, két kijáró lappal, intézményi bélyegzőkkel, Rimár Jenő evangélikus lelkész névbejegyzésével. (Ritka!)
Ikram Hawramani: Learning Quaranic Arabic for Complete Beginners. Level 1. A Step by Step Self-Teaching Guide to the Arabic Language of the Quran. 2019., Stewards Publishing. Kiadói papírkötés.
H. Simon - I. Prado: Praelectiones Biblicae Vetus Testamentum I-II. Taurini - Romae, 1964-1965, Marietti - El Perpetuo Socorro. Latin nyelven. Kiadói papírkötések.
Karner Károly: A felekezetek Magyarországon a statisztika megvilágításában. Debrecen, 1931. Debrecen szabad királyi város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 129 + [1] p. + 10 t. (kihajtható, ebből 3 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Karner Károly (1897-1984) református lelkész, teológus, egyetemi tanár. Alapos statisztikai munkája a magyarországi felekezetek népmozgalmát vizsgálja, döntően az 1880-1920 közötti időszakban. Társadalomtörténetileg is releváns táblázatai közül igazán emlékezetes a budapesti felekezetek arányainak időbeli alakulása, a foglalkoztatási ágak és az értelmiségi foglalkoztatási ágak felekezeti arányszámainak mutatóit kifejtő táblázatpár, valamint a műveltség és a felekezet, a bűnözés és a felekezet összefüggéseit taglaló adatsor. A munka röviden kitér a felekezetek szociális és emberbaráti szolgálataira is. [Theologiai tanulmányok, 14. szám.] Színes, dombornyomott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
Sándor Pál jubileumi emlékalbum. Az OMKE elnöke hetvenedik születésnapja és parlamenti tevékenységének harmincadik évfordulója alkalmából. Kiadta az Országos Magyar Kereskedelmi Egyesülés. Bp., 1930., (Tolnai-ny.), 400 p. Gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval.
A XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékkönyve. Közrebocsájtja a kongresszus előkészítő főbizottsága. Bp., 1938, Szent István-Társulat, 238 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis sérülésekkel, az utolsó lap hiányzik.
Eric J. Sharpe: Comparative Religion. A history. London, 1975., Duckworth. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, régi intézményi bélyegzésekkel.
Ramsay, [William Mitchell]: Pauline and other Studies in Early Christian History. London, 1906, Hodder and Stoughton, XI+(1)+415+(1) p. Oldalszámozáson kívül egészoldalas képekkel, egy színes, kihajtható térképpel. Angol nyelven. Egészvászon-kötésben, kissé sérült, a gerincen kisebb hiánnyal, a térképen kisebb szakadással, kissé dohos.
Lévay Mihály (szerk.): A boldogságos Szűz Mária élete, tisztelete, szenthelyei, legendái. Bp., [1934], Franklin-Társulat, 511+(1) p.+ 16 t. A borító és a könyvdíszek Surányi István munkái. Kiadói gazdagon aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, az elülső szennylapon ajándékozási bejegyzéssel.