Bücher: Religion

Zahl der Lose: 66

Tranovsky, Jiri:  Cithara Sanctorum Pisné Duchownj, Staré y nowé, kterych Cyrkew Krestanská pri Wyrocnjch Slawnostech [...] Knéze Girjka Tranowského. Wydánj 38. Pesstanské, a Prjdawkem 1040 Pjsnj obsahujcym. [Pest] W Pessti, 1853. Nákladkem P. J. M. Trattnera a St. Károlyiho. 1 t. (fametszetű címkép) + XIV + 1184 + [64] p. ---- Phiala Sanctorum. Modlitby Nábozné, ze Swat[ého] Pjsma wybrané, a we wssech Potrebách. [...]. Pridáno gest obzwlásste P. Caspara Neumanna Gádro wssech Motlieb. [Pest] W Pessti, 1853. Tist a Wydánj od Trattner-Károlyiho. 237 + [3] p. ---- Prjdawek pronikawych nowych, y nekterych starych Pjsnj. [Pest] W Pessti, 1853. Tist a Wydánj od Trattner-Károlyiho. 108 + [4] p. Egyházi kolligátumunk szlovák nyelvű énekes- és imádságoskönyv, melynek első, legnagyobb terjedelmű, nyitó munkája a tescheni születésű Jirzí Tranovsky (1591-1637), a "szláv Luther" evangélikus lelkész műve. Gyülekezeti énekeskönyve először 1636-ban jelent meg. A több mint 80 kiadást megélő énekeskönyv szövegei a századok során mélyen beivódtak a szláv kegyességi tudatba. Tranovsky műve a kiadások során folyamatosan bővült, kötetünk nyitómunkája 1040 rövidebb szöveget tartalmaz, utána a két rövidebb munka következik, önálló címlapokkal. Kolligátumunk címképének és címlapjának verzóján régi tulajdonosi bejegyzés. A címképen apró hiányok, az első mű összese hat levelén apró szúrágásnyom, az oldalakon foxing, néhány oldalon enyhe foltosság, az utolsó mű leveleinek felső sarkán foltosság. Példányunk előzékei hiányosak. Három bordára fűzött, dombornyomású, enyhén kopott, enyhén hiányos korabeli egészbőr kötésben.
20763.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Summarium theologiae dogmaticae et fundamentalis quod ad utilitatem tironum litterarum sanctarum. Composuit Antonius Schütz. Bp., 1935., Sumptibus Societatis Sancti Stephani, VIII+540 p. Editio altera. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötés.
20764.

Rufpreis:
8 000 HUF

[Mollik Tóbiás (1751-1824)]: Elementa scientiae sanctorum collecta a ss. theologia doctore ejusdemque emerito regio professore p. o. Agriae, 1822, Typis Lycei Archi-episcopalis, 8+750 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé foltos
20765.

Rufpreis:
8 000 HUF

Stark, Johann Friedrich: Tägliches Hand-Buch in guten und bösen Tagen. Aufmunterung, Gebete und Gesänge für Gesunde, Betrübte, Kranke und Sterbende. Sprüche, Seutzer und Gebete, den Sterbenden vorzusprechen. Nebst Felt-Andachten mit Kriegs-, Teuerungs-, Fest- und Friedens-Gebeten. -- Tägliches Gebetbüchlein für Schwangere, Gebärende und Wöchnerinnen sowie auch für Unfruchtbare. Zur Ehre Gottes und Erbannung der christlichen Gemeinde. (Konstanz, 1916 előtt. Christlicher Buch- und Kunstverlag Carl Hirsch AG). 1 t. (színes címkép) + XV + [1] + XI + [1] + 572 p. + 4 t.; 80 + [4] p. Johann Friedrich Starck (1680-1756) német evangélikus lelkész, pietista irányzatú himnusz- és imaszerző. Kötetünk a pietista teológus fő műve, az először 1728-ban kiadott, kegyes elmélkedéseket, imákat és énekeket közlő "Tägliches Hand-Buch in guten und bösen Tagen" (Naponta használatos kézikönyvecske a jó és rossz napokra). E művével korának legolvasottabb szerzői közé emelkedett, a kötetnek több mint 60 kiadása volt. Konstanz-i kiadású kötetünk a címlap tanúsága szerint a pesti németség számára készült, a címlap ugyanis a pesti Alkotmány utcában levő angol könyvárust jelöli meg forgalmazóként. A szövegtörzs előtt a családi feljegyzések számára szolgáló, keretdíszes, illusztrált szövegoldalak. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, enyhén kopott kiadói tokban. Dekoratív, szép példány.
20766.

Rufpreis:
8 000 HUF

20767.

Rufpreis:
2 400 HUF

[Merkelbach, Benoit Henri (1871-1942)] Benedictus Henricus Merkelbach: Summa Theologiae Moralis I-III. Ad mentem D. Thomae et ad normam iuris novi. I. De principis.; II. De virtutibus moralibus.; III. De sacramentis. Brugis [Brugge], 1962, Desclée de Brouwer. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, foltos borítókkal. A II. és III. felvágatlan lapokkal.
20768.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Miles V. Van Pelt - Gary D. Pratico: Graded Reader of Biblical Hebrew. A Guide to Reading the Hebrew Bible. Grand Rapids, 2006, Zondervan. Kiadói papírkötés.
20769.

Rufpreis:
6 000 HUF

A Szepesy Ignác-féle Bibliakiadás: Szent Írás, vagyis az ó szövetségnek szent könyvei. I. köt. Fordította: Káldi György. Pozsony,1834, Belnay örökösei, 722+2 p. Korabeli kopott félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
20770.

Rufpreis:
6 000 HUF

Koloszár István: Isten szőlőjének élete (katolikus liturgia). Székesfehérvár, 1929, Debreczenyi István Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
20771.

Rufpreis:
6 000 HUF

[Pálma Károly Ferenc (1735-1787)] Francisco Carolo Palma: Notitia rerum Hungaricarum. Conscripta a - - , Societatis Jesu Sacerdote. Pars Tertia. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1770, Typis Collegii Academici Soc. Jesu, 8+432+8 p.+ 1 (Genealogia Regum Hungariae Perodi III) t. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval.
20772.

Rufpreis:
6 000 HUF

Klósz, Paulus: Praxis seu Forma processualis for spiritualis, In Mariano-Apostolica Hungariae Regno usu recepta. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1756, Typis Academicis Societatis Jesu, 248+4 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a borító felső sarkain sérülésekkel, néhány lapon kisebb sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
20774.

Rufpreis:
5 000 HUF

Titus Burckhardt: Kristályparadicsom. Iszlám tradíció a mór kultúrában. Ford.: Bódvai András. H.n., 1994, Stella Maris, 279+(3) p. Kiadói papírkötés.
20775.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF