Eckhart Ferenc: Magyarország története. Bp., 1933, Káldor, 324+1 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, egy helyen bejegyzéssel és aláhúzással.
Alföldi András: A gót mozgalom és Dácia feladása. Különlenyomat az Egyetemes Philologiai Közlöny 1929 és 1930. évi köteteiből. Bp.,[1930], Kir. M. Egyetemi Nyomda., 70 p. Kiadói papírborítóban, a borítón kis hiánnyal, szakadással, javított kötéssel.
Szentkláray Jenő: Újabb részletek a délmagyarországi török hódoltság történetéből. Értekezések a történeti tudományok köréből XXIV. kötet 9. szám. Bp., 1917., MTA, 30 p. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal, az utolsó 4 lap és a hátsó borító alsó sarkán hiánnyal, kissé foltos borítóval és lapokkal.
Karácsonyi János: Szent László meghódítja a régi Szlavóniát. Értekezések a történelmi tudományok köréből XXIV. köt. 2. sz. Bp., 1916., MTA, 34 p. Kiadói papírkötés.
Fekete Lajos: Török birtokrendszer a hódolt Magyarországon. Értekezések a történelmi tudományok köréből XXV. köt. 9. sz. Bp., 1940, MTA, 23 p. Kiadói papírkötés.
Domanovszky Sándor: A magyar kérdés történeti szempontból tekintve. Bp., 1920, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája, 40 p. Kiadói papírkötés, foltos, a borítón kis szakadással.
Gróf Ambrózy Gyula: A magyar szent korona története. Irta Ipolyi Arnold és Dr. Rátvay Géza tanulmányai nyomán - - . (Bp., 1925), szerzői kiadás (Held-ny.), 24 p. (eredetileg 26 p.) Kiadói tűzött papírkötés, sérült, az utolsó lap és a hátsó borító hiányzik.
[Bauer, Otto] Weber Henrik: Az orosz forradalom és az európai proletárság. Ford. és bevezetést írt hozzá: Pogány József. Bp., 1917, Népszava (Világosság-ny.), 61+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Rákosi Mátyás: Harc az újjáépítésért. - - beszámolója a Magyar Kommunista Párt országos pártértekezletének 1945. május 20-án tartott ülésén. (Bp., 1945, Szikra-ny.), 32 p. Átkötött papírkötésben, apró sérülésekkel, foltokkal.