Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 205

Kövér György: Losonczy Géza 1917-1957. A szerző, Kövér György (1949-) történész, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja által DEDIKÁLT! Bp., 1998, 1956-os Intézet. Fekete-fehér képekkel, fényképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
19326.

Rufpreis:
1 800 HUF

"Magyar voltál! Ezért!" Szerk.: Ladislav Takác. Presov/Eperjes, 2005.,Vydavatel'stvo Michala Vaska. 2. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
19327.

Rufpreis:
2 400 HUF

Rónay Mária: Szoknya a történelem kulisszái mögött. (Bp.), 1944, Komjádi Géza (Athenaeum-ny.), 328 p. Kiadói félvászon-kötés.
19328.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gróf Andrássy Gyula: A világháború problémái. Bp., [1916], "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt., 332 p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel.
19329.

Rufpreis:
2 000 HUF

Komoróczy György: A kereskedelem és ipar Szent István korában. (DEDIKÁLT). Domanovszky Sándor előszavával. (Bp., 1938), Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (Athenaeum-ny.), 102 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Papírkötésben, sérült borítóval, pótolt gerinccel, belül túlnyomórészt jó állapotban. A szerző, Komoróczy György (1909-1981) történész, főlevéltáros által DEDIKÁLT példány.
19330.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

2 db DEDIKÁLT Spira György különnyomat: A magyar negyvennyolc jobb megértését keresve. Különlenyomat a Kritika 1967. évi 2. számából. (Bp., 1967, Zrínyi-ny.), 13+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés. + Széchenyi alakja és a történettudomány. In: MTA IX. Osztályának Közleményei 1. (1966-67). 193-200 p. Tűzött papírkötés. Mindkettő a szerző, Spira György (1925-2007) történész által DEDIKÁLT.
19331.

Rufpreis:
2 000 HUF

Füzessy Kázmér: Kristóffy József politikája és egyénisége. Bp., 1906, Pallas-ny., 23 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, javított borítóval.
19332.

Rufpreis:
2 000 HUF

Grandpierre Attila: Attila és a hunok. A szkíta-hun-magyar folytonosság. Grandpierre K. Endre munkáinak és jegyzeteinek alapján írta: - - . Bp., 2006, Napkút. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által aláírt példány!
19333.

Rufpreis:
2 400 HUF

Krusché Emil: Gróf Teleki József élete és művei. 1738-1796. Bp., 1928, (Merkur-ny.), 74+(6) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban, a címlapon apró sérüléssel.
19334.

Rufpreis:
2 000 HUF

Charlotte M. Yonge: Elbeszélések a római világból. Hampelné Pulszky Polyxena fordítása. Bp, 1895, Lampel Róbert (Wodianer F. és fiai). Szövegközti fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy sérült lappal, névbélyegzésekkel, és névbejegyzéssel, egy lap sérült (225/226 p.)
19335.

Rufpreis:
2 800 HUF

Thallóczy Lajos: Mantovai követjárás Budán. Bp., 1905, MTA. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19336.

Rufpreis:
2 400 HUF

Négy parlamenti beszéd. 1. Gömbös Gyula: A munkásság és a nemzeti alap. 2. Peyer Károly: Válasz a miniszterelnöknek. 3. Weltner Jakab: Kapitalista világrend. 4. Kabók Lajos: Munkáskérdések. Függelék. Bp., 1934, ny.n., 46 p. Papírkötésben, sérült, hiányos borítóval, az elülső borító pótolt, szétvált fűzéssel, a lapok kijárnak.
19337.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF