Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 168

Kolligátum 13 műből, Olcsó Könyvtár és Magyar Könyvtár sorozatos és egyéb művekből:   1. Szinnyei József: A magyarság eredete, nyelve és honfoglaláskori műveltsége. Bp., 1919, Franklin, 74+1 p. Második, javított kiadás.;  2. Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford.: Szabó Károly. Ford. javította és bevezetéssel ellátta: Mika Sándor. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,70+1 p.;  3. Roger mester siralmas éneke a tatároktól elpusztított Magyarországról. Ford., bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Dr. Turchányi Tihamér. Bp.,(1904),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,100+4 p.;  4. Csánki Dezső: Rajzok Mátyás király korából. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 88 p. ;   5. Gulyás Pál: Mátyás király könyvtára. Bp., 1916, Franklin, 68 p.;  6. Szemelvények Bonfiniból. (Képek Mátyás király korából.) Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Császár Mihály. Bp., (1905.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 79+1p.;   7., Galeotto Marzio könyve Mátyás király találó, bölcs és tréfás mondásairól és cselekedeteiről. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Császár Mihály. Bp., (1901.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,79+1 p.;   8., Brodarics históriája a mohácsi vészről. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Szentpétery Imre. Bp.,(1908.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 53+3 p.;   9., Szalárdi János siralmas krónikája. Szemelvények. Kiadta Angyal Dávid. Bp.,(1898.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 63+1 p.;   10. Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények altorjai báró Apor Péter "Metamorphosis Transilvaniae" c. művéből. Kiadta és bevezetéssel ellátta: Dr. Balló István. Bp., (1900.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,68+4 p.;  11-12. II. Rákóczi Ferenc vallomásaiból. I-II. füzet. Ford.: Kajlós Imre. Bp., (1903-1904.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 53+3 p.79+1 p.;  13. Balogh Pál: A magyar faj uralma. Bp.,(1903.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 72 p.;    Átkötött félvászon-kötés, az elülső tábla belsején tartalomjegyzékkel, kopott borítóval, körbevágottak, névbejegyzésekkel, az utolsó lapon ceruzás bejegyzéssel.
19255.

Rufpreis:
6 000 HUF

László Gyula: A "kettős honfoglalás". / Rásonyi László: Hidak a Dunán. A régi török népek a Dunánál. Bp., 2004, Helikon. Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19256.

Rufpreis:
5 000 HUF

Magyar művelődéstörténet I-V. kötet. Szerk.: Domanovszky Sándor. Bp., é.n., Magyar Történelemi Társulat. Gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott, gerincű félbőr-kötésben, kopott, foltos borítókkal.
19257.

Rufpreis:
6 000 HUF
14

Ferrero: Róma nagysága és hanyatlása I-VI. kötet. Ford.: Lakatos László, Lendvai István. Világkönyvtár 22-24,30-32. kötet. Bp.,1914-1916., Révai. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói kemény-kötések, kopott borítókkal, az I. köteten sérült gerinccel és az elülső tábla sarkán hiánnyal.
19258.

Rufpreis:
5 000 HUF

Nagy Sándor: Az ókori Egyiptom papsága. (DEDIKÁLT). Értekezések a kelet ókori népeinek történetéből. Dolgozatok a Budapesti Kir. Magy. Tudományegyetem egyiptológiai intézetében 2. sz. Bp., 1917, szerzői kiadás (Franklin-ny.), 33 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19259.

Rufpreis:
4 000 HUF

Nyáry Pál, dr. báró: Egy magyar főúr és kora. Bp. 1938. [Községi ny.] 57p. Fűzve, modern kartonált papírkötésben. Ritka!
19260.

Rufpreis:
3 000 HUF
11

Mikó Imre: Az utolsó erdélyi polihisztor. Száz dokumentum és történet Brassai Sámuelről. A szerző, Mikó Imre (1911-1977) író, műfordító, jogász és politikus által DEDIKÁLT példány. Bukarest, 1971, Kriterion. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, az elülső borítón törésnyommal.
19261.

Rufpreis:
4 000 HUF

Garay Antal: Párisi és hazai forradalmi emlékeim 1848 - 1849. Gyoma, 1914, Kner Izidor, 1 (címkép) t.+ 174 p. + 4 t. + 9 (hasonmás, közte egy nyolcleveles) t. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Garay Ákos 2 egészoldalas illusztrációjával. (Hiányos: 5-nek kellene lennie.) Átkötött félvászon-kötés, 3 Garay Ákos illusztráció hiányzik, 2 hasonmás kijár.
19262.

Rufpreis:
4 000 HUF

19263.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szekfű Gyula: A száműzött Rákóczi. 1715-35. Bp.,1913, MTA. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben
19264.

Rufpreis:
4 000 HUF

A történeti Erdély. Gróf Teleki Pál előszavával. Szerk.: Asztalos Miklós. [Bp.], 1936, Erdélyi Férfiak Egyesülete, 739+1 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kissé foltos egészvászon kötés, kissé foltos borítóval, a táblák szélein folttal.
19265.

Rufpreis:
4 000 HUF

Podhorányi Zsolt: A bordély hercege. Budapesti éjszakák a Monarchia korában. Balatonalmádi, 2022, Szobek. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19266.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF