Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 168

Borhi László: Nagyhatalmi érdekek hálójában. Az Egyesült Államok és Magyarország kapcsolata a második világháborútól a rendszerváltásig. Bp., 2015, Osiris - MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet (MTA BTK TTI.) Kiadói kartonált papírkötés
19279.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

II. Rákóczi Ferenc: Confessio peccatoris. + Memoirs. Ford.: Bernard Adams. Bp., 2019, Corvina. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19280.

Rufpreis:
3 000 HUF

Révész László: A 10-11. századi temetők regionális jellemzői a Keleti-Kárpátoktól a Dunáig. Magyarország honfoglalás kori és kora Árpád-kori sírleletei 13 köt. Szeged-Bp.,2020., Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszéke - Bölcsészettudományi Kutatóközpont Régészeti Intézete - Magyar Nemzeti Múzeum - Martin Opitz Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borító karcos.
19281.

Rufpreis:
3 000 HUF

19282.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból. II. köt.: A villafrancai béke után. Bp., 1881, Athenaeum, 2 sztl. lev.+ 578+(2) p. Aranyozott gerincű, dombornyomott egészvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy-két lap kissé sérült, a címlapon kisebb kivágásból eredő hiánnyal, korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel (Szlávi Lajos 1882).
19283.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból. I. köt.: Az 1859-ki olasz háború korszaka. Bp., 1880, Athenaeum, 1 t. + XXX+(2)+526+(1) p. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, nagyrészt jó állapotban.
19284.

Rufpreis:
3 000 HUF

5 db magyar várakról szóló könyv: V. Molnár László: Kanizsa vára; Veress D. Csaba: Várak Baranyában; A győri vár; Mikszáth Kálmán: Magyar várak regéi; Regélő magyar várak. Vegyes állapotban.
19285.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

1914 Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönye. XXXII. köt., 1., 2., 3-4. füzetek. (3 db). Szerk.: Áldásy Antal és Holub József. Bp., 1914, Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság. Kiadói papírkötés, változó állapotban, sérült, leváló borítókkal.
19286.

Rufpreis:
3 000 HUF

19287.

Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69

Tettek - tervek. II. A Kállay-kormány munkássága és politikája (1942 okt. 1 - 1943 szept. 30.) Bp., 1943, (Stádium-ny.),176 p. Kiadói papírkötés.
19288.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kossuth-gyász-emlék. A Kossuth Lajos elhunyta és temetése alkalmával a gyászünnepélyek befejeztéig tartott kiválóbb beszédek. Összeáll.: Szőllősy Mihály. Bp., 1894, Eckstein és Neufeld, 42 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos lapokkal.
19289.

Rufpreis:
2 800 HUF

Illustrirtes Familienbuch zur Unterhaltung & Belehrung häuslicher Kreise. Hrsg. Oesterreichuschen Lloyd. IV. Band. Triest, 1854, Oesterreichischen Lloyd, 1 (díszcímlap) t. +III+1+388+24 p.+25 (acélmetszetek: 10 látkép, 15 életkép) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány laza, kijáró lappal, hiányzó táblákkal: közte Pozsony és Pest és további 9 életkép, összesen 11 tábla.
19290.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF