Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Kolligátum 13 műből, Olcsó Könyvtár és Magyar Könyvtár sorozatos és egyéb művekből: 1. Szinnyei József: A magyarság eredete, nyelve és honfoglaláskori műveltsége. Bp., 1919, Franklin, 74+1 p. Második, javított kiadás.; 2. Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford.: Szabó Károly. Ford. javította és bevezetéssel ellátta: Mika Sándor. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,70+1 p.; 3. Roger mester siralmas éneke a tatároktól elpusztított Magyarországról. Ford., bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Dr. Turchányi Tihamér. Bp.,(1904),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,100+4 p.; 4. Csánki Dezső: Rajzok Mátyás király korából. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 88 p. ; 5. Gulyás Pál: Mátyás király könyvtára. Bp., 1916, Franklin, 68 p.; 6. Szemelvények Bonfiniból. (Képek Mátyás király korából.) Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Császár Mihály. Bp., (1905.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 79+1p.; 7., Galeotto Marzio könyve Mátyás király találó, bölcs és tréfás mondásairól és cselekedeteiről. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Császár Mihály. Bp., (1901.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,79+1 p.; 8., Brodarics históriája a mohácsi vészről. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Szentpétery Imre. Bp.,(1908.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 53+3 p.; 9., Szalárdi János siralmas krónikája. Szemelvények. Kiadta Angyal Dávid. Bp.,(1898.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 63+1 p.; 10. Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények altorjai báró Apor Péter "Metamorphosis Transilvaniae" c. művéből. Kiadta és bevezetéssel ellátta: Dr. Balló István. Bp., (1900.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,68+4 p.; 11-12. II. Rákóczi Ferenc vallomásaiból. I-II. füzet. Ford.: Kajlós Imre. Bp., (1903-1904.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 53+3 p.79+1 p.; 13. Balogh Pál: A magyar faj uralma. Bp.,(1903.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 72 p.; Átkötött félvászon-kötés, az elülső tábla belsején tartalomjegyzékkel, kopott borítóval, körbevágottak, névbejegyzésekkel, az utolsó lapon ceruzás bejegyzéssel.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tg