Mutzl Sebestyén: A föld és az emberi-nem őstörténete, Mózes könyve s a Tudományos kutatások eredményei szerint. Németből fordította: V.E. Pest, 1853, Lukács L. és Társa, VIII+342 p.+1 (kihajtható tábla) t. Korabeli aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal.