Zdenék Dr. Servit: Az emberi agy rejtélyei. Bp., 1961 Gondolat Kiadó, Haraszty István "Édeske" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész aláírt és pecsételt példánya Kiadói, kissé kopott papírkötésben
Feliczián Vilmos: Csodálatos természet. Barangolás a természettudomány világában. Bp., [1939], Singer és Wolfner, 220+3 p. Számos szövegközi illusztrációval. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos lapokkal.
A természet világa sorozat 2 kötete: VII. köt.: A növény és élete. Első rész. X. köt.: Az állat és élete. Második rész. Bp., 1941-1942, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopottas gerinccel, belül jó állapotban.