Gyöngyössy Imre: Remény és Mítosz. / Speranza e Mito. / Hope and Myth. Vál. és szerk.: Petényi Katalin. H.n., 2015, CinemaStar Kft. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Magyar, olasz és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Karl Kraus: Az emberiség végnapjai. Tragédia öt felvonásban, előjátékkal lés epilógussal. Ford.: Tandori Dezső. Bp., 1977., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Sütő András: Az Idő markában. Esszék, naplójegyzetek. (DEDIKÁLT). Bp., 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Sütő András (1927-2006) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által Veress Péter (1928- ) közgazdász, politikus részére DEDIKÁLT példány.
Sztojka László: A moldvai deák naplója. A szerző által DEDIKÁLT példány! Bukarest,1968,Ifjúsági Könyvkiadó. A borító Deák Ferenc munkája. Kiadói papírkötés. Megjelent 3500+140 példányban.
Dr. Fazekas Béla-Dr. Kovács Endre-Dr. Szigetvári Zoltán: Különlenyomat a tarokk akadémia c. tarokkszabálykönyvből. (II. könyv.) Az illusztrált tarokkjáték szabályainak részletes ismertetése és magyarázata. Bp.,é.n.,Szikra Rt.,144 p. Kissé sérült félvászon kötésben ,a szerzők által DEDIKÁLT példány
Székely Sándor: Hangosfilm. (DEDIKÁLT). Bp., 1930, Filmtechnika, 78 p. Hiányzó címlappal. Az első lapon a szerző, Székely Sándor (1885-1944) filmtechnikus, gépészmérnök által Bródy András (1895-1946) ruszin politikus, Ruszinföld első miniszterelnöke (1938. okt. 11-26.) részére DEDIKÁLT. + Hozzákötve: Zakariás János - Székely Sándor: Film és rádió. Bp., 1930, szerzői kiadás, 112 p. Szövegközi fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, sérült gerinccel,
Mikszáth Kálmán: A két koldus diák. Bp., 1892, Révai, 222+(1) p. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, minimálisan sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Karinthy Frigyes: Budapesti emlék. Meséskönyv. Képeskönyv. Modern Könyvtár 260-265. sz. (Bp., 1913), Athenaeum (Uránia-ny.), 1 (a szerző arcképe) t.+ 157+(3) p. Első kiadás. A borító Guncser Nándor munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a borító és a lapszélek helyenként kissé sérültek.