Bölsche Vilmos: Szerelem az élők világában. A szerelem fejlődéstörténete és földi vándorútja. I-II. kötet. Bp.,1912, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, jó állapotban.
Sal Endre: Mi, magyarok. 51 hihetetlen történet a nagyvilágból. Bp., 2019, Libri. Benne Kabos Gyula, Lugosi Béla, Illy Ferenc, Harry Houdini és mások életrajzával, fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés
Tamási Áron a SzEFHE Magyar Regényei sorozatban megjelent 3 műve: Rügyek és reménység.; Jégtörő Mátyás.; Virágveszedelem.; Bp., é.n., Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete. Kiadói egészvászon-kötés, a borítókon kopásnyomokkal.
2 db Karády Katalinról szóló könyv: Király Jenő: Karády mítosza és mágiája. Bp., 1989, Háttér. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. + Kelecsényi László: Karády Katalin. Kortársaink a filmművészetben. Filmbarátok Kiskönyvtára. (Bp., 1983), Magyar Filmtudományi Intézet és Filmarchívum - Múzsák. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Móricz Zsigmond: Pipacsok a tengeren. Szigethy István rajzaival. Bp., [1938], Athenaeum, 127+(1) p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Abonyi Árpád: Három vitéz magyar baka meg egy káplár kalandjai. Fiatal barátainak írta - - . Bp., 1909, Singer és Wolfner, 20+(1) p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, néhány lapon (kissé elmosódott) tulajdonosi névbélyegzővel, helyenként foltos lapokkal.