Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 231

Ballagi Mór: Iskolai és utazási magyar és német zsebszótár. Magyar-német rész. Német-magyar rész. Tömnyomatu kiadás. Schul- und Reise- Taschen - Wörterbuch der Ungarischen und Deutschen Sprache. Ungarisch-Deutscher Theil. Deutsch-Ungarischer Theil. Stereotyp-Ausgabe. [Egybekötve.] Pest, 1861, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 6+408; 4+368+1 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, laza fűzéssel.
19145.

Rufpreis:
1 600 HUF

19146.

Rufpreis:
1 400 HUF

Emlékül Gyulai Pálnak - Születésének nyolczvanadik évfordulója alkalmából. (Versek). Bp., 1906, Franklin-Társulat, 43 p. + 5 t. Kiadói, kissé viseltes, foltos egészbőr-kötésben, kissé sérült lapszélekkel, tulajdonosi bélyegzővel, ajándékozási bejegyzéssel, egy képtáblánál hiányzó hártyapapírral.
19147.

Rufpreis:
3 000 HUF

1988 Tolnai Világlapja 1901-1944. Válogatta, a bevezető tanulmányt írta: Rapcsányi László. Bp., 1988, Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. Kiadói papírkötésben.
19148.

Rufpreis:
1 600 HUF

Lipták Gábor 3 db könyve - Aranyhíd; Amiről a kövek beszélnek; Hogyan gondozzuk gyémántjainkat? Kötetenként változó kötésben és állapotban.
19149.

Rufpreis:
1 800 HUF

Eva Stachniak: A Téli Palota. II. Katalin, a nagy orosz cárnő regénye. Bp., 2013, Terricum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19150.

Rufpreis:
2 400 HUF

A sötét torony. 25 hangjáték. Vál. és a jegyzeteket írta: Gábor Viktor. Fordították többen, közte Osztovits Levente. Bp., 1969, Európa. Kiadói egészvászon-kötés.   Az egyik fordító, Osztovits Levente (1940-2006) könyvkiadó, műfordító, dramaturg, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány, valamint Osztovits Levente részére szóló szállítólevéllel.
19151.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Golding kártyakönyv Bp., é.n. Golding. Kiadói kartonált papírkötésben
19152.

Rufpreis:
1 200 HUF

6 db könyv (5 db Erdélyi Szépmíves Céh + 1 db modern kiadás): Tamási Áron: Szülőföldem; Szűzmáriás királyfi; Kovács László (szerk.): Séta bölcsőhelyem körül; Szántó György: Fekete éveim; Karácsony Benő: Napos oldal. Kolozsvár, [1934-1939], Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés (egy halina-kötés), többségében jó állapotban. + Kós Károly: Az országépítő. Nagy András illusztrációival. Bp., 1983, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
19153.

Rufpreis:
2 400 HUF

Donászy Ferenc: Végvárak vitézei. (Eger bástyái. - Ne bántsd a magyart!) Sebők Imre rajzaival. Bp., [1940], Hungária, 2 sztl. lev., 114+(2) p., 148+(2) p. Egészoldalas illusztrációkkal. Félvászon-kötésben, helyenként javított, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel
19154.

Rufpreis:
2 000 HUF

Donászy Ferenc: Aranyország rejtelmei. Átdolgozta ifj. Donászy Ferenc. Sebők Imre rajzaival. Bp., [1942], Hungária. 205+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a 49-64. oldalak fénymásolattal pótoltak.
19155.

Rufpreis:
2 000 HUF

(Defoe, Daniel): Robinson Cruzoe élete és viszontagságai. + Robinson Cruzoe kalandjai. [Egy kötetben]. Campe könyve nyomán átdolgozta: Baróti Lajos. Bp., [1929], Világirodalom, 78+(2)p., 75+(3) p. Szövegközi illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként javított lapokkal.
19156.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF