Ballagi Mór: Iskolai és utazási magyar és német zsebszótár. Magyar-német rész. Német-magyar rész. Tömnyomatu kiadás. Schul- und Reise- Taschen - Wörterbuch der Ungarischen und Deutschen Sprache. Ungarisch-Deutscher Theil. Deutsch-Ungarischer Theil. Stereotyp-Ausgabe. [Egybekötve.] Pest, 1861, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 6+408; 4+368+1 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, laza fűzéssel.
Hésiodos: Munkák és napok. Görögül és magyarul. Ford., a bevezetést, a jegyzeteket és a kísérő tanulmányokat írta Trencsényi - Waldapfel Imre. Görög és latin írók. Scriptores Graeci et Latini 3. Bp., 1955., Akadémiai Kiadó, 225+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé laza kötéssel, ceruzás széljegyzetekkel, bejegyzésekkel, Megjelent 900 példányban.
A sötét torony. 25 hangjáték. Vál. és a jegyzeteket írta: Gábor Viktor. Fordították többen, közte Osztovits Levente. Bp., 1969, Európa. Kiadói egészvászon-kötés. Az egyik fordító, Osztovits Levente (1940-2006) könyvkiadó, műfordító, dramaturg, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány, valamint Osztovits Levente részére szóló szállítólevéllel.
6 db könyv (5 db Erdélyi Szépmíves Céh + 1 db modern kiadás): Tamási Áron: Szülőföldem; Szűzmáriás királyfi; Kovács László (szerk.): Séta bölcsőhelyem körül; Szántó György: Fekete éveim; Karácsony Benő: Napos oldal. Kolozsvár, [1934-1939], Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés (egy halina-kötés), többségében jó állapotban. + Kós Károly: Az országépítő. Nagy András illusztrációival. Bp., 1983, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.