Dr. Kolos Ede - Kolosné Pethes Edit: Hazai gyógynövényeink. Bp., 1955, Művelt Nép. Második kiadás. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval. Megjelent 3300 példányban.
Horn János: Zöldség és gyümölcs elraktározása. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára. Bp., 1942, Növényvédelem és Kertészet (Stephaneum-ny.), 61+(3) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a gerincen hiánnyal.
K. Györffy Jenő: Kert és mezőgazdaság hasznos állatai. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára. Bp., 1942, Növényvédelem és Kertészet, 64 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Vegyes gombászkönyv tétel, 3 db: Balázs Sándor: Gombatermesztés.; Szili István-Véssey Ede: A csiperke és más gombák háztáji termesztése. KHO.; A laskagomba termesztése. Szerk.: Szabó István.; Bp., 1979-1986, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötések és kiadói papírkötés.
Tóth Imre: Így neveljük a díszfákat, díszcserjéket! A díszfaiskolások könyve. + Brunner Tamás: Törpegyümölcsfanevelés. Bp., 1982, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés.