Budapest Építészeti Nívódíja 2020. Szerk.: Fontana Vera, Bretz Annamária, Csapó Balázs. Bp., 2020, Budapesti Építészeti Kamara. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Szalay Lajos. Általunk híres e város... Miskolc. Szerk.: Dobrik István. Miskolc, 2009, Szépmesterségek Alapítvány és a Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Kovács Péter: A tegnap szobrai. Fejezetek a magyar szobrászat közelmúltjából. Szombathely, 1992., Életünk Könyvek. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Perneczky Gyula: Zuhanás a toronyból. Válogatott írások 1983-1994. Művészeti Világ. Bp.,1994,Enciklopédia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Losonci Miklós: Sebzett madár. Szerk. és vál.: Samu Mária. A szerző, Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész által DEDIKÁLT példány. Aszód, 2000, Nyitott Kapu Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés
Fenyvessy Jeromos: Fra Angelico. Bp., 1947., Officina, 76 p. + 4 t. A 45. oldaltól a 76. oldalig fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos felső lapélekkel, kissé foltos címlappal, intézményi bélyegzőkkel. Számozott (200/155), a szerző Fenyvessy Jeromos (1915-1970) által dedikált példány.
Derkovits Gyula emlékkiállítása (1894-1934). Gyula Derkovits Retrospective (1894-1934). Bp., 1965, Magyar Nemzeti Galéria. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarkán gyűrődéssel.
Francoise Barbe-Gall: How to talk to children about art. London, 2005., Frances Lincoln. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.