1975 Művészet, a Magyar Képzőművészek Szövetségének folyóirata, XVI. évf. 3. és 5. sz. Szerk.: Rideg Gábor. Benne: Lőrincz Ernő: Fülep Lajos munkásságának tudománytörténeti jelentősége 1-2. írással. Bp., 1975, Lapkiadó Vállalat, 52 p., 52 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Papírkötésben, az egyik szám borítója lejár. + Valamint Fülep Lajos írásainak bibliográfiája, fénymásolat, 4 p.
Fercsey János: A lélek nem alszik ki. Emlékezések, öt interjú. Székesfehérvár, 2002, Árgus Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
XIX-XX. századi magyar festészet. Szerk.: Ibos Éva. Kisújszállás, 2007, Pannon-Literatúra Kft. Színes és fekete-fehér képekkel, többe közt Munkácsy Mihály, Ferenczy Károly, Vaszary János, Aba-Novák Vilmos, Márffy Ödön, Bortnyik Sándor, Kassák Lajos, Korniss Dezső, Anna Margit műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Marija Makarovic: Slovenska ljudska nosa. Ljubljani, 1971,Zalozba Centralnega zavoda za napredek gospodinjstva. Szlovén nyelven. Mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, javított papír védőborítóban.
6 db Borsos Miklós szobrászművésszel kapcsolatos kiadvány: L. Kovásznai Viktória: Borsos Miklós; Borsos Miklós kiállítási katalógus; László Gyula: Borsos; Borsos Miklós: Visszanéztem félutamból; A toronyból; B[orsosné] Kéry Ilona: Kertem.
"Az utak elváltak." A magyar képzőművészet új utakat kereső törekvéseinek sajtóvisszhangja. Szöveggyűjtemény I-II. köt. I. köt.: 1901-1908. II. köt.: 1909-1910. Gyűjtötte, vál., szerk. és a névmutatót készítette. Pécs-Bp., 2009., MTA Művészettörténeti Kutatóintézet. Kiadói papírkötések, az I. kötet borítójának alsó sarka foltos.
Kispéter Miklós: A győzelmes film. Film, tudomány, művészet. Bp.,[1938.], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 329 p.+48 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, részben szakadt elülső szennylappal, kissé foltos lapokkal.
Burckhardt, Jacob: Geschichte der Renaissance in Italien. Geschichte der neueren Baukunt. I. köt. Stuttgart, 1878., Ebner & Seubert. Német nyelven. Egészoldalas és szövegközti rajzokkal. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen sérülésnyommal, egy szakadt lappal.