(Gerevich Tibor): Magyar műemléki kiállítás a Nemzeti Szalonban. 1942 nov. 25 - dec. 8. Tájékoztató 20 képpel. Bp., 1942, Műemlékek Országos Bizottsága, 13 p. + XVI t. (fekete-fehér képtáblák). Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé sérült, koszos címlappal, néhány lapon apró sérülésekkel.
Genthon István, Lux Géza, Szentiványi Gyula: Szabolcs megye művészeti emlékei. Különlenyomat a Vármegyei szociográfiák kiadásában megjelent "Szabolcs vármegye" című műből. Bp., (1939), (Merkantil-ny.), 45 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés.
Kovalovszki Júlia: Gótikus és reneszánsz bútorok.A Magyar Nemzeti Múzeum kincsei. Bp., 1980, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval
Rodin, Auguste: Die Kunst. Gespräche des Meisters gesammelt von Paul Gsell. Leipzig, 1937, Kurt Wolff Verlag, 1 t. + 184 p. + 86 t. (fekete-fehér képek). Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Onódi Béla: Életutam. Onódi Béla festőművész visszaemlékezései. Szentendre, 1984, Pest megyei Művelődési Központ és Könyvtár-Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. Megjelent 500 példányban. Fekete-fehér képekkel, Onódi Béla műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Félvászon kötésben.
Kovács Ákos:Két körkép. Bp.,1997, Sík. Fekete-fehér képekkel, többek közt Feszty Árpád körképéhez kapcsolódó dokumentumokkal gazdagon illusztrált. 250 p. Kiadói papírkötés, utolsó előtti lapon szakadással..
Székely Sebestyén György: Meglátott emberek. Vetro Artur grafikája. Kolozsvár, 2009, Galeria Quadro. 55 p. Magyar és román nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, Vetro Artur műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.