Vadas József: A konstruktőr. Kassák Lajos képzőművészeti munkássága. Bp.,1979, Gondolat. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, a lapok egy részén kisebb ázásnyom.
A szépművészetek könyve. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1940, Pesti Hírlap Rt., 1184 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott gerinccel, sérült kiadói papír védőborítóban.
Időn túl. A festészet vállalt hagyománya. Szerk.: Muladi Brigitta. Szombathely, 2006, Szombathelyi Képtár. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Fotó Inkey. Egy fényképész visszaemlékezései. Memories of a Photographer. Szerk.: Kincses Károly. Bp., 1993, Pelikán Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, Inkey Tibor fényképész fotóival illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb gyűrődésekkel.
Európa szövete. Egy tizennyolcadik századi brüsszeli kárpit kortárs parafrázisai. / Web of Europe. Contemporary Paraphrases of an Eighteenth-Century Brussels Tapestry. Szerk.: Hegyi Ibolya, Schulz Katalin. Bp., 2011, Iparművészeti Múzeum-Dobrányi Ildikó Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Deutsches Museum von Meisterwerken der Naturwissenchaft und Technik. Amtlicher Führer durch die Sammlungen. München, 1925, Knorr & Hirth, 359+(5)+88+(2) p. + 7 kihajtható alaprajzból álló melléklet. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.