Csizmadia László: A vendég előtti étel- és italkészítés művészete. Bp., 1981, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Nagy részben a szerző fotóival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Dr. Kollmanné Lemhényi Dávid Andrea: Háztartási ismeretek és gyakorlatok tankönyve. hn..,én., nyn., 2+VII+VIII+518 p. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó lapokkal, az első két lap sérült, hiányos, szakadt lapokkal, és néhány sérült lappal is, rossz állapotban.
Hans J. Fahrenkampf: Die neue gute Küche. Erlagen, ,Karl Müller. Német nyelven. Színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, ex libris-szel.
[Magyar Elek:] Az ínyesmester szakácskönyve. Bp., [1932], Athenaeum. 592+1 p. Új, lényegesen bővített kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, kissé laza kötéssel.
Cserháti Sándor: Általános és különleges növénytermelés. Magyar-óvár, 1901, Czéh Sándor-féle könyvnyomda. VIII+528 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos, szakadt lapokkal, egy kijáró, sérült, hiányos lappal.