Receptkönyv üzemi vendéglátó konyhák részére. Szerk.: Moser István, Sipos László, Surnowkszky Leó, Nagy László, Seemann Gizella. Bp.,1958, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 284+2 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kopott, kissé foltos borítóval, néhány lap szélén kisebb ázásnyomokkal. Megjelent 5000 példányban.
Dr. Veress László, Dr. Kakuk Tibor: Báránynevelés és -hizlalás. Bp., 1976, Mezőgazdasági Kiadó. 131+VIII+5 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborító sérült, ragasztott, volt könyvtári példány.
Szegedy-Maszák Aladárné - Stumpf Károlyné: A magyar úriasszony háztartása. Szerk.: - -. Bp.,1934, Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés,kopott, kissé foltos borítóval, az elülső szennylapon és kötéstáblán firkával, laza kötéssel.
Id. Boczonádi Szabó Imre: A méhek élete. III. kötet: A kezelés. Újpest, 1923, Boczonádi Méhészete. III. bővített kiadás. Kiadói papírkötésben, foltos, sérült és elvált borítóval, sérült gerinccel, megviselt állapotban.
Kapitán Mária: Zöldség és gyümölcs házi konzerválása. Bp., 1944, szerzői magánkiadás. 63 p. Hatodik kiadás. Kiadói papírkötés, hiányzó borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az utolsó lap sérült, kissé hiányos.
Dr. Böő István: Amíg a malacból hízott sertés lesz üzemben és háztájiban. A sertéshizlalók könyve. Mezőgazdasági szakmunkáskönyvtár. Bp., 1981, Mezőgazdasági Kiadó. 288 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal.