Vadas József: Biedermeier. A polgári otthon és lakáskultúra. H.n., 2001, Geopen Könyvkiadó. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
Vadas József: Empire. Fényűzés és pompa. H.n., 2003, Geopen Könyvkiadó. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
Kiss Ákos: Mattioni Eszter művészete. Pogány Ö. Gábor bevezető tanulmányával. Szerk.: Lencsés László. Szekszárd, 1972., Szekszárdi Városi Tanács, 63+3 p.+38 t. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott, kissé szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában. Megjelent 1000 példányban.
Tamás Henrik emlékezései (művészekre, képszalonokra a Tamás Galériára... ) és műgyűjteménye. A kiadványt szerkesztette, a képeket válogatta, a jegyzeteket és a bevezető tanulmányt írta: Nagy András. Kiállítási katalógus. Pécs-Bp., Janus Pannonius Múzeum-MTA Művészettörténeti Kutatóintézet, 256 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában.
Bálint Endre. Kiállítási katalógus. Szerk.: Makláry Kálmán. Bp.,2008,Erdész&Makláry Fine Arts. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Vaszary János emlékkiállítása. Összeáll.: Bordácsné Haulisch Lenke. Bp., 1961, Magyar Nemzeti Galéria. A katalógusból kimaradt művek jegyzékével külön lapon. Fekete-fehér képekkel, Vaszary János műveinek reprodukcióival illusztrált. Papírkötésben, kopott gerinccel, modern professzionális átlátszó védőfóliában.